Využívat služeb knihovny může i ten, kdo není registrovaným čtenářem. Přečíst si časopis, prolistovat knížku, nahlédnout do online katalogu, využit k práci počítače s internetovým připojením nebo jen posedět může každy.

Jak se stanu čtenářem? 

Čtenářem se může stát každý, kdo vyplní přihlášku (těm mladším 15 let ji musí podepsat zákonný zástupce). To lze udělat buď přímo na místě, nebo můžete přinést přihlášku už vyplněnou, pokud si ji stáhnete na našem webu.

PŘIHLÁŠKA DĚTI
PŘIHLÁŠKA DOSPĚLÍ

Po zaplacení ročního poplatku se stanete majitelem čtenářského průkazu a čtenářského konta v knihovním systému. To umožňuje kontrolovat své výpujčky, rezervovat si nedostupné tituly, nechat si vychystat knihy předem a v našem případě také stahovat e-knihy.

Kolik zaplatím?

Roční registrační poplatek (platný rok ode dne zaplacení) je:

  • pro čtenáře do 15 let a seniory od 60 let je 40,-Kč
  • pro dospělé čtenáře 80,- Kč

Jak dlouho mohu mít knihu vypůjčenou?

Výpůjční lhůta  je 1 měsíc. Pokud knihu nestihnete přečíst včas, je možné si výpůjčku prodloužit (to lze i po telefonu nebo mailem), pokud však nemá o titul někdo zájem nebo není přímo rezervovaný. 

Je možnost objednat knížkou, kterou nemáme?

Ano. Meziknihovní výpůjční služba funguje poměrně hladce. Knihu, kterou tu nemáme, nám mohou půjčit v Příbrami, Kladně i jinde. Ale je dobré vědět, že ne každá nutně bude k dispozici a stejně tak to, že její zaslání bude nějaký čas trvat a ve vybraných případech bude zpoplatněno v závislosti na váši poštovného.

Co možnost rezervace knih online?

Všechny knížky, které máme, si můžete prohlédnout prostřednictvím online katalogu. Pokud máte o některou zájem, můžete si ji nechat připravit k vyzvednutí, nebo, pokud je půjčená, si ji zarezervovat. Více informací najdete v sekci ONLINE KATALOG.

© 2021 Reginonální informační centrum. All Rights Reserved.

N2ZjM2Nh