Vzdělávací programy - workshopy pro školy - PROZATÍM ZRUŠENY

V nabídce jsou programy uzpůsobené pro děti předškolního věku až studenty středních škol.

Ve spolupráci s archeology z FF UK byly připraveny tři tematické varianty:

  • Archeologie 
    • co to je, co zkoumá a jak, proč je důležitá
  • Pravěk
    • lehký úvod do pravěké historie a možností jeho objevování
  • Keltové na Závisti i jinde
    • kdo byli Keltové a co o nich víme

Program je připraven s ohledem na věk účastníků. Krátká úvodní "přednáška" lektora / lektorky z FF UK, doprovázená bohatou obrázkovou prezentací, je následována aktivním programem, při kterém si děti vyzkouší archeologickou práci a doslova "ohmatají" historii. Muzeum v rámci Regionálního informačního centra nabízí naprosto ideální prostory pro takové bádání a u dětí vzbuzuje velký zájem o historii.

Cena 100 Kč/ dítě, v anglickém nebo španělském jazyce cena 150 Kč/ dítě.  Doprovod zdarma. Podrobnější informace v sekci DETAILY.

Součástí programu je samozřejmě i promítání krátkého 3D filmu o pravěku na Závisti v tzv. CAVE.

Promítání pro školy a školky v multifunkčním sále

V multifunkčím sále je u nás možné objednat školní či školkové promítání filmů dle dohody. Podmínky záleží na zvoleném filmu (podmínky jednotlivých distributorů se liší), případně na počtu diváků.

Nabízíme například unikátní film Příběh lesa, který strhujícím způsobem ukazuje život v klasickém evropském lese. Cena promítání je 50 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma.

Promítání je možné objednat v dopoledních hodinách v úterky a čtvrtky (po dohodě i v jiný den nebo denní dobu). Kapacita sálu je 50 míst.

V případě zájmu nás můžete kontaktovat na našem e-mailu ric@dolnibrezany.cz.

Detaily

Délka vzdělávacího programu je cca 2 hodiny, v případě zájmu o zážitkové čtení se prodlouží o 30 minut. Po celou dobu programu je s dětmi lektor / lektorka s historickým /archeologickým vzděláním, který/á je připraven(a) dětem zodpovědět jakékoliv dotazy z oboru.

Cena je s ohledem na potřebný materiál a délku stanovena na 100 Kč za dítě, doprovázející učitelé mají akci zdarma. Pro zájemce o program v anglickém nebo španělském jazyce činí cena 150 Kč za dítě, učitelé neplatí nic.

Vzdělávací programy probíhají vždy v úterý a středu dopoledne, čas začátku záleží na vzájemné domluvě, nicméně předpokládaný začátek je mezi 9. a 10. hodinou.

Pokud máte zájem o naše vzdělávací programy, prosím, vyplňte následující dotazník a my se Vám následně ozveme s návrhem možného termínu. Pokud nechcete vyplňovat formulář, můžete nás kontaktovat na našem e-mailu ric@dolnibrezany.cz, popřípadě v době našich otevíracích hodin na telefonním čísle 734 446 109.

Archeočítárna

V rámci aktivit Regionálního informačního centra je od března 2017 nabízen nový program  s názvem „Archeočítárna pro malé badatele“. V rámci tohoto programu jsou předčítány ukázky z knih Lovci Mamutů autora Eduarda Štorcha či Keltské báje a pověsti autora Vladimíra Hulpacha. Předčítání je zpestřeno zajímavými komentáři archeologů. Neotřelý způsob seznamování se s historií zaujme školní i „školkové“ děti.

Délka programu 45 – 60 minut. Možnost následně shlédnout 3D film o  Závisti v tzv. CAVE.

Cena 50 Kč/ dítě. Doprovod zdarma.

Uvedené ceny platí pro skupiny nad 10 osob.

Objednání výukového programu

© 2021 Reginonální informační centrum. All Rights Reserved.

Zjg5ZGEwO