Jak se stanu čtenářem? 

Čtenářem se může stát každý, kdo vyplní přihlášku (těm mladším 15 let ji musí podepsat zákonný zástupce). To lze udělat buď přímo na místě, nebo můžete přinést přihlášku už vyplněnou, pokud si ji stáhnete na našem webu.

PŘIHLÁŠKA DĚTI
PŘIHLÁŠKA DOSPĚLÍ

Po zaplacení ročního poplatku se stanete majitelem čtenářského průkazu a čtenářského konta v knihovním systému. Od této chvíle můžete využívat služeb čítárny, nebo si jakoukoliv knihu včetně  audioknih vypůjčit domů. Přečíst si časopis a prolistovat knížku v čítárně nebo využit k práci počítače s internetovým připojením může i ten, kdo průkaz nemá.

Kolik zaplatím?

Roční registrační poplatek (platný rok ode dne zaplacení) je:

  • pro čtenáře do 15 let a seniory od 60 let je 40,-Kč
  • pro dospělé čtenáře 80,- Kč

Jak dlouho mohu mít knihu vypůjčenou?

Výpůjční lhůta  je 1 měsíc. Pokud knihu nestihnete přečíst včas, je možné si výpůjčku prodloužit (to lze i po telefonu nebo mailem), pokud však nemá o titul někdo zájem nebo není přímo rezervovaný. 

Kolik máme knih a odkud?

Naše knihovna v prostorách kulturního a informačního centra je koncipována jako místo k příjemnému posezení s možností práce na počítači. Vlastních knih máme v tuto chvíli téměř tři tisícovky, další výraznou část fondu tvoří knihy patronské knihovny v Příbrami, které se cyklicky obměňují. Zaměřujeme se na beletrii pro čtoucí děti a pro dospělé, doplňkově tu najdete i tituly pro malé děti, naučnou literaturu z různých oborů, knihy v anglickém jazyce, časopisy a audioknihy. Novinkou je nabídka e-knih pro naše čtenáře (viz. níže).

Je možnost si objednat knížku, kterou nemáme?

Ano. Meziknihovní výpůjční služba funguje poměrně hladce. Knihu, kterou tu nemáme, nám mohou půjčit v Příbrami.  Ale je dobré vědět, že ne každá nutně bude k dispozici a stejně tak to, že její zaslání bude nějaký čas trvat.

Co možnost rezervace knih online?

Všechny knížky, které máme, si můžete prohlédnout prostřednictvím online katalogu. Pokud máte o některou zájem, můžete si ji nechat připravit k vyzvednutí, nebo, pokud je půjčená, si ji zarezervovat. Více informací najdete v sekci ONLINE KATALOG.

 

© 2021 Reginonální informační centrum. All Rights Reserved.

ZGJlMzc