Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

Workshopy

Vzdělávací programy - workshopy pro školy

V nabídce jsou programy uzpůsobené pro děti předškolního věku až studenty středních škol.

Ve spolupráci s archeology z FF UK byly připraveny tři tematické varianty:

  • Archeologie 
    • co to je, co zkoumá a jak, proč je důležitá
  • Pravěk
    • lehký úvod do pravěké historie a možností jeho objevování
  • Keltové na Závisti i jinde
    • kdo byli Keltové a co o nich víme

Program je připraven s ohledem na věk účastníků. Krátká úvodní "přednáška" lektora / lektorky z FF UK, doprovázená bohatou obrázkovou prezentací, je následována aktivním programem, při kterém si děti vyzkouší archeologickou práci a doslova "ohmatají" historii. Muzeum v rámci Regionálního informačního centra nabízí naprosto ideální prostory pro takové bádání a u dětí vzbuzuje velký zájem o historii.

Cena 100 Kč/ dítě, v anglickém nebo španělském jazyce cena 150 Kč/ dítě.  Doprovod zdarma. Podrobnější informace v sekci DETAILY.

Součástí programu je samozřejmě i promítání krátkého 3D filmu o pravěku na Závisti v tzv. CAVE.

 

Detaily

Délka vzdělávacího programu je cca 2 hodiny, v případě zájmu o zážitkové čtení se prodlouží o 30 minut. Po celou dobu programu je s dětmi lektor / lektorka s historickým /archeologickým vzděláním, který/á je připraven(a) dětem zodpovědět jakékoliv dotazy z oboru.

Vzdělávací programy probíhají vždy v úterý a středu dopoledne, čas začátku záleží na vzájemné domluvě, nicméně předpokládaný začátek je mezi 9. a 10. hodinou.

Pokud máte zájem o naše vzdělávací programy, prosím, vyplňte následující dotazník a my se Vám následně ozveme s návrhem možného termínu. Pokud nechcete vyplňovat formulář, můžete nás kontaktovat na našem e-mailu ric@dolnibrezany.cz, popřípadě v době našich otevíracích hodin na telefonním čísle 734 446 109.

 

Objednání vzdělávacího programu

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

ODQzY