Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

AKTUALITY / ARCHÍV

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 75. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 75. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: Novinky z obce a ze STAR, Zamyšlení: Kdo přežije a kdo zavře, záleží na nás, Dolní Břežany pomohly s očkováním proti covidu, Rozhovor s Janem Hockem – biologem, publicistou, cestovatelem a fotografem...

INFOCENTRUM  OTEVŘENÉ OPĚT OD ÚTERÝ DO NEDĚLE
INFOCENTRUM OTEVŘENÉ OPĚT OD ÚTERÝ DO NEDĚLE

Milí návštěvníci, od 1. června máme otevřeno již každý den s výjimkou pondělí. Zveme vás na virtuální prohlídku oppida Závist v 3D prostoru, na dotykové obrazovce na virtuální tour po oppidu s interaktivními prvky, jako je možnost porovnání dnešního stavu a podoby hradiště ve 2. st. př. n. l. a k prohlídce naší muzejní expozice. Máme pro vás nové propagační letáčky a kromě stávajících suvenýrů nově také tři krásné magnetky. Od nás pak můžete vyrazit na dva naučné okruhy, po kterých vás spolehlivě provede mobilní aplikace OPPIDUM ZÁVIST. Prosíme o dodržování aktuálních vládních opatření a těšíme se na vás.

KNIHOVNA SE VRACÍ K BĚŽNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ
KNIHOVNA SE VRACÍ K BĚŽNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ

Knihovna se od 1. června 2021 vrací k běžné otevírací době, a to stále v mírně upravené variantě bez sobot a s kratším čtvrtkem. Půjčování, vracení a online rezervace fungují v plném rozsahu, pobyt v knihovně a služby spojené s využitím počítačů či konzumací jsou možné s mírou omezení odpovídající aktuálním hygienickým opatřením. Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou !

SCULPTURE LINE 2021 V DOLNÍCH BŘEŽANECH
SCULPTURE LINE 2021 V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V úterý 15. června rozzářily naše náměstí keramické sedáky od sochařky Alexandry Koláčkové. Tato instalace zde byla umístěna v rámci originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE 2021, který představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“.

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU - KONCERT 20. 6. 2021 SE PŘESOUVÁ
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU - KONCERT 20. 6. 2021 SE PŘESOUVÁ

Chtěli bychom vás informovat, že z technických důvodů bude koncert souboru Schola Gregoriana Pragensis (plánovaný na 20. 6. 2021 přesunut na jiný, zřejmě podzimní termín. O náhradním termínu Vás budeme včas informovat.

BENEFIČNÍ KONCERT
BENEFIČNÍ KONCERT

V pátek 4. 6. 2021 se od 19:30 v atriu laserového centra Eli Beamlines uskuteční Mimořádný benefiční koncert věnovaný prezidentu Václavu Havlovi. Na tomto koncertě vystoupí paní Dagmar Havlová, světový hráč na lesní roh Radek Baborák a komorní ensemble Arti Allegre. V průběhu večera budou udělena ocenění "Pro bono mundi".

VELKÝ BAFUŇÁŘSKÝ ÚSPĚCH SK OLYMPIE
VELKÝ BAFUŇÁŘSKÝ ÚSPĚCH SK OLYMPIE

Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a součástí jejího projektu Sparťanská fotbalová školička! Nejdříve jsme se vzájemně oťukávali, poté pár nezávazných schůzek, mezi tím jsme si občas zavolali či mailovali a nakonec jsme si plácli a uzavřeli partnerskou smlouvu. Nene, nepopisuji vám milostná dobrodružství muže uprostřed krize středního věku, ale čistě sportovní věc. Vlastně velmi důležitý sportovně-manažerský počin, kterého dosáhla SK Olympie Dolní Břežany. Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a partneři v projektu Sparťanská fotbalová školička!

REPORTÁŽ O KELTECH V ČESKÉ TELEVIZI
REPORTÁŽ O KELTECH V ČESKÉ TELEVIZI

Dětský kanál České televize Déčko odvysílal v pořadu Wifina krátkou reportáž o Keltech, která se natáčela v muzejní části našeho infocentra. Život Keltů dětem představila lektorka našich vzdělávacích programů, archeoložka Dana Chmelíková.

ZAHRADA U ZELENÉ KOČKY V LIBŘI
ZAHRADA U ZELENÉ KOČKY V LIBŘI

Zahrada U zelené kočky v Libři se jako každý rok připojuje ke krásné zahradnické akci "Víkend otevřených zahrad" a otevírá vrátka pro veřejnost v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. Spolek Vesello pro návštěvníky připravuje výborné občerstvení - již tradiční nadýchanou pavlovu s jahodami, bezinkovou limonádu, dobrou kávu a také výbornou moravskou Bublinku. V nabídce budou i rostliny ze zahrady. Pro děti spolek Vesello připravuje zábavný kvíz, tematické omalovánky a hravou šipkovanou, která startuje z louky pod zahradou. Vstup do zahrady je brankou z louky, Libeř 245. Těšíme se na vás!

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V neděli 20. června 2021 se v atriu laserového centra ELI Beamlines uskuteční oficiální zahajovací koncert cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech, který připravil spolek Via musica ad beatum, z.s. ve spolupráci s Obcí Dolní Břežany. Na koncertu vystoupí Schola Gregoriana Pragensis s uměleckým vedoucím Davidem Ebenem. Toto světoznámé umělecké těleso vystoupilo před více než 10 lety v kapli sv. Maří Magdaleny v Dolních Břežanech.

OČKOVÁNÍ PROTI COVID19 V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE
OČKOVÁNÍ PROTI COVID19 V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Na poliklinice v Dolních Břežanech probíhá očkování přímo v ordinaci praktických lékařů. Očkujeme vakcínami Moderna a AstraZeneca. Máte-li zájem o očkování u svého praktického lékaře, napište nám email na brezany@aambulance.cz.

BŘEŽANSKÁ DESÍTKA
BŘEŽANSKÁ DESÍTKA

Po roční odmlce se v neděli 6. června opět na nádvoří za obecní úřad vrátil tradiční běžecký závod Břežanská desítka, který se zde konal již po páté. Ačkoli byla příprava závodu i samotný závod poznamenán stále ještě koronavirovou pandemií a do poslední chvíle organizátoři bojovali s restrikcemi, závod si nakonec, a to i díky slunnému počasí, užilo okolo 200 závodníků, kteří se postavili na startovní čáru.

SETKÁNÍ S PŘÍRODOU V PŘÍRODNÍ REZERVACI ZVOLSKÁ HOMOLE
SETKÁNÍ S PŘÍRODOU V PŘÍRODNÍ REZERVACI ZVOLSKÁ HOMOLE

Centrum ekologické výchovy Zvoneček z Vraného nad Vltavou pořádá v neděli 13. 6. 2021 přírodovědnou exkurzi do přírodní rezervace Zvolská homole. Můžete se těšit na exkurzi v přírodní rezervaci Zvolská homole. Zvolská Homole je skalní útvar nedaleko Prahy. Z vršku homole je krásný výhled do údolí Vltavy. Při exkurzi navštívíme skalní stepi, vřesoviště i dubohabrové lesy. Uvidíte několik vzácných druhů rostlin a živočichů. Zkusíme pozorovat i některé místní druhy ptáků. Dozvíte se o způsobu péče o tuto rezervaci, vhodných zásazích i o negativních vlivech působících na toto území. Délka trasy je asi 7 km, doporučujeme vzít si obuv a oblečení vhodné do terénu, případně dalekohled.

FOTOSOUTĚŽ „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2021“
FOTOSOUTĚŽ „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2021“

Obec Dolní Břežany vyhlašuje další ročník fotosoutěže o nejhezčí fotografii obce Dolní Břežany. Máte zájem se do soutěže zapojit? Zašlete nám fotografii, kterou jste pořídili v Dolních Břežanech, Lhotě, Zálepech či na Jarově a soutěžte o zajímavé ceny!

ÚPRAVA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY
ÚPRAVA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY

Milí čtenáři, jak jsme vás již informovali, bude od tohoto týdne během nepřítomnosti paní knihovnice upravena otevírací doba knihovny, a to ve středu (13 - 16) a ve čtvrtek (13 - 18). Ostatní dny zůstávají nezměněné. Důvodem je znovuotevření muzejní expozice infocentra. Děkujeme za pochopení.

BESEDY SE STAROSTOU
BESEDY SE STAROSTOU

V průběhu června se budou konat pravidelné besedy se starostou. Přijďte si popovídat o tom, co vás zajímá, ohledně života v obci, ve které žijete. Místem setkání je obřadní síň obecního úřadu, jednotlivá setkání začínají vždy v 18:00 hodin.

KNIHOVNA OD 12.4. OPĚT OTEVŘENA KE VSTUPU, STÁLE VŠAK BEZ POBYTOVÝCH SLUŽEB
KNIHOVNA OD 12.4. OPĚT OTEVŘENA KE VSTUPU, STÁLE VŠAK BEZ POBYTOVÝCH SLUŽEB

Od 12.dubna můžete opět přijít do knihovny a vybrati si knihy na místě, stále však platí nutnost používat respirátor a desinfekci rukou a dodržovat odstup tak, abychom dostáli pravidla jedné osoby na 15 m2, což v naší knihovně znamená přítomnost nejvýše 3 čtenářů. Stejně tak se musíme smířit s faktem, že ještě nenadešel čas na posezení u čaje, kávy nebo počítače. Nadále můžete knihy vracet a vyzvedávat si předem objednané. Rádi bychom vás upozornili na fakt, že od čtvrtka 15.dubna dojde z důvodu dlouhodobější absence paní knihovnice k úpravě otevírací doby tak, aby se vám mohla věnovat kolegyně z infocentra. Sledujte, prosíme, proto aktuality, které přinesou podrobnosti, děkujeme a těšíme se na Vás !

OČKOVÁNÍ VE SPORTOVNÍ HALE
OČKOVÁNÍ VE SPORTOVNÍ HALE

Ve čtvrtek 6. května se ve sportovní hale uskutečnilo další očkování proti onemocnění COVID-19, které zajistila Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM. V průběhu dne se podařilo naočkovat 180 občanů 50+ z Dolních Břežan a regionu Dolnobřežansko.

PO STOPÁCH KNĚZE PETRA Z PRAHY DO ORVIETA
PO STOPÁCH KNĚZE PETRA Z PRAHY DO ORVIETA

Také v letošním roce se uskuteční tradiční putování z Prahy do Orvieta na počest svátku Corpus Domini. Z důvodu pandemie se cesta nemůže uskutečnit v celém rozsahu, ale pouze ve zkrácené symbolické formě v celkové délce 314 km … Štafeta zavítá také do naší obce, a to v neděli 23. 5. 2021 v 11:30 hodin na nádvoří za OÚ. PŘIJĎTE ŠTAFETU UVÍTAT! K štafetě se můžete také připojit a navštívit odpolední koncert, který se u této příležitosti uskuteční od 14:30 v kostele sv. Jiljí v Libři.

NOVÁ ŠKOLKA V SOUTĚŽI NÁŠ EVROPSKÝ PROJEKT
NOVÁ ŠKOLKA V SOUTĚŽI NÁŠ EVROPSKÝ PROJEKT

Chtěli bychom Vás informovat, že aktuálně probíhá soutěž Náš evropský projekt, do které jsme přihlásili novou mateřskou školu, která byla dokončena v loňském roce. O vítězi rozhodne veřejnost, v rámci hlasování, které probíhá na facebooku Evropské komise v ČR. Do 21. května 2021 máte možnost tento projekt podpořit.

Kvetoucí květnová procházka s přednáškou
Kvetoucí květnová procházka s přednáškou

Přijměte pozvání na procházku v okolí Vraného n. Vltavou se zastávkami u bylinek, jedlých rostlinek i kvetoucích keřů. Kdy: neděle 16. 5. 2021, 13.00 - 16.00. Kde: Vrané nad Vltavou, Stará Škola, V zídkách 128. Cena 200 Kč osoba, rodina 500 Kč. Počet účastníků je omezen, rezervace nutná. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA
MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA

Připojte se k oslavám Mezinárodního dne světla. KDY: 15. května 2021, 16:00 - 21:30. KDE: laserová centra ELI Beamlines a HiLASE. Program: laserový běh, geocaching, laserová outdoorová bojovka, venkovní interaktivní exponáty, venkovní aktivity pro děti, světelná projekce.

NOVÁ DIGITÁLNÍ PŘÁTELSTVÍ PRO OSAMĚLÉ SENIORY
NOVÁ DIGITÁLNÍ PŘÁTELSTVÍ PRO OSAMĚLÉ SENIORY

Staňte se součástí výzkumné studie Univerzity Karlovy a získejte Nové přátelství – pravidelný „online“ kontakt s dobrovolníkem, který může přerůst i do osobního setkávání. Zároveň získáte také novou zkušenost a dovednosti. Naučíte se používat zapůjčený tablet a komunikovat digitálně přes internet. Zájemci mohou volat na tel.: 603 483 487.

SPOKOJENOST S LÉKAŘSKÝMI SLUŽBAMI V OBCI - ANKETA
SPOKOJENOST S LÉKAŘSKÝMI SLUŽBAMI V OBCI - ANKETA

Obec v posledních letech investovala nemalé finanční prostředky do rekonstrukce polikliniky s cílem zajistit kvalitní prostory pro poskytování lékařských služeb, které mohou občané Dolních Břežan čerpat v místě svého bydliště. V souvislosti s tím nás samozřejmě zajímá váš názor na úroveň poskytované zdravotní péče.

MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA 15. 5. 2021
MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA 15. 5. 2021

Připojte se k oslavám Mezinárodního dne světla. Připomeňte si ústřední roli světla (nejen) ve vědě a kultuře, ale i v běžném životě každého z nás. Mezinárodní den světla je symbolicky stanoven na 16. května, tj. den, kdy roku 1960 Theodore Maiman představil světu první laser. Od roku 2018 se tato událost slaví napříč kontinenty a centra Fyzikálního ústavu AV ČR – Centrum HiLASE a ELI Beamlines v Dolních Břežanech jsou vždy u toho. Vždyť právě (laserové) světlo je jejich pracovním nástrojem!

NOVÁ ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, ZAHÁJENÍ OČKOVÁNÍ
NOVÁ ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, ZAHÁJENÍ OČKOVÁNÍ

Na konci března proběhla kolaudace přístavby polikliniky. Jedná se o projekt, který realizovala obec s cílem zajistit širší nabídku lékařských služeb v obci. Nové prostory tak od dubna začaly sloužit veřejnosti. Od úterý 6. 4. 2021 najdete ordinaci praktického lékařství, interny a kardiologie v nových prostorách polikliniky.

DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ MAS DOLNOBŘEŽANSKO
DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ MAS DOLNOBŘEŽANSKO

V současné době se připravuje nová Strategie rozvoje území MAS Dolnobřežansko pro období 2021 2027. Aby byla podpora regionu zaměřena na reálné potřeby, sbíráme podněty ze všech dostupných zdrojů – dat ČSÚ, rozhovorů se starosty obcí a řediteli škol, postřehů místních obyvatel.

DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ SENIORŮM PŘI SČÍTÁNÍ 2021
DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ SENIORŮM PŘI SČÍTÁNÍ 2021

Obec Dolní Břežany nabízí seniorům pomoc při online Sčítání lidu, domů a bytů, které v roce 2021 organizuje Český statistický úřad. Sčítání online formou probíhá do 11. 5. 2021. MÁTE ZÁJEM O POMOC S VYPLNĚNÍM ONLINE FORMULÁŘE? Kontaktujte pracovnici infocentra, paní Janu Šimečkovou, na tel. čísle 734 446 109 a domluvte si schůzku v prostorách kulturního a informačního centra, v ulici Na Panský 11.

NOVÁ KOMEDIE DVOJICE SVĚRÁK&SVĚRÁK
NOVÁ KOMEDIE DVOJICE SVĚRÁK&SVĚRÁK

Den po svých narozeninách začal Zdeněk Svěrák natáčet film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje hlavní roli. Režisér Jan Svěrák obsadil do dalších rolí Danielu Kolářovou, Terezu Rambu, Vojtěcha Kotka, Ondřeje Vetchého, Jitku Čvančarovou a Vladimíra Javorského.

Pochod
Pochod "100 000 loktů českých na trati Praha-Prčice"

Klub českých turistů, odbor Praha-Karlov, oddíl Sparta pořádá k výročí 55. narozenin nejznámějšího českého dálkového pochodu akci "100 000 loktů českých na trati Praha-Prčice". Kdy? V sobotu 17. dubna 2021. Trasa: 7 km z Komořan přes Nouzov a Točnou do Dolních Břežan. Cíl: Komunitní zahrada našeho informačního centra. Více informací najdete v přiloženém letáku.

TRHOVÁ SEZÓNA ODSTARTOVÁNA
TRHOVÁ SEZÓNA ODSTARTOVÁNA

Farmářský trh na náměstí Na Sádkách je tu opět pro vás! Každý čtvrtek, počínaje 22. dubnem 2021, v době mezi 13 – 18 hodinou, vás čekají vaši oblíbení prodejci se svými farmářskými produkty. Předem děkujeme všem zúčastněným za dodržování všech současných protiepidemických opatření a těšíme se na viděnou!

SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ V ROCE 2021 V ČESKÉ REPUBLICE
SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ V ROCE 2021 V ČESKÉ REPUBLICE

Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021, které organizuje Český statistický úřad, začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Vzhledem k epidemické situaci je možné se zapojit do sčítání online prostřednictvím elektronického formuláře, a to do 9. 4. 2021.

PŘEOČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19
PŘEOČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19

Ve čtvrtek 8. 4. 2021 proběhne v areálu základní školy v Dolních Břežanech očkování 2. dávkou vakcíny proti COVID-19 určené seniorům 70+, kteří zde dne 18. 3. 2021 již byli očkovaní 1. dávkou vakcíny. Místo zůstává stejné, o čase ve kterém se mají senioři dostavit, budou informováni telefonicky, prostřednictvím organizace VIGVAM.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 74. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 74. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: informace o investičních akcích, rozšíření polikliniky - nové ordinace, výtvarné práce dětí ze ZŠ, běžecká výzva SK Olympie, rozhovor s Monikou Žákovou a Martinou Vilhumovou (Centrum Břežánek, VIGVAM), rozhovor s Miluší Vondrákovou, novou ředitelkou MŠ.

DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ S OČKOVÁNÍM PROTI COVIDU
DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ S OČKOVÁNÍM PROTI COVIDU

Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM zajistila pro seniory starší 70 let s trvalým pobytem v obci očkování proti onemocnění COVID-19. Očkování se uskutečnilo ve čtvrtek 18. 3. 2021 v areálu břežanské základní školy.

SPORTOVNÍ VÝZVA CENTRA BŘEŽÁNEK
SPORTOVNÍ VÝZVA CENTRA BŘEŽÁNEK

Centrum Břežánek připravilo pro děti a rodiče zábavnou sportovní výzvu. Kartičky s úkoly budou rozmístěny v prostorách Mlynářského parku od 22. 3. do 1. 4. 2021.

LED ZEPPELIN V PODÁNÍ ŽÁKŮ ZUŠ HARMONY
LED ZEPPELIN V PODÁNÍ ŽÁKŮ ZUŠ HARMONY

ZUŠ Harmony může se svými žáky aktuálně pracovat jen distančně, ale i tato forma může být velmi tvůrčí. Přinášíme Vám píseň Stairway to heaven od kapely Led Zeppelin v podání žáků hudebního oboru.

VELIKONOCE JINAK
VELIKONOCE JINAK

Máte zájem podílet se na velikonoční výzdobě brány našeho kulturního a informačního centra? Centrum Břežánek připravilo akci, do které se může široká veřejnost zapojit. Více informací v přiloženém letáku.

DOBROVOLNÉ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V DOLNÍCH BŘEŽANECH - KAPACITA NAPLNĚNA!
DOBROVOLNÉ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V DOLNÍCH BŘEŽANECH - KAPACITA NAPLNĚNA!

Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM nabízí občanům očkování přímo v Dolních Břežanech, bez nutnosti dojíždění do očkovacích center. PRO KOHO JE OČKOVÁNÍ URČENO? Pro občany starší 70 let s trvalým bydlištěm v Dolních Břežanech. KDY A KDE OČKOVÁNÍ PROBĚHNE? Ve čtvrtek 18. 3. 2021 od 9 do 17 hodin ve sportovní hale v Dolních Břežanech. Kapacita tohoto termínu už je zcela naplněna, aktuálně se snažíme zajistit další termín.

OČKOVÁNÍ OSOB 70+ A UČITELŮ
OČKOVÁNÍ OSOB 70+ A UČITELŮ

V informačních letácích Ministerstva zdravotnictví České republiky naleznete informace nejen k očkování osob starších 70 let a učitelů, ale i to, jak fungují jednotlivé schválené vakcíny.

KDE BUDOU POVINNÉ RESPIRÁTORY
KDE BUDOU POVINNÉ RESPIRÁTORY

Od čtvrtka 25. 2. 2021 vstupuje v platnost povinnost chránit se na vybraných místech kvalitnějšími pomůckami (respirátor nebo dvě chirurgické roušky na sobě). Přinášíme Vám přehled těchto míst.

OMEZENÍ POHYBU OBČANŮ OD 1. 3. 2021 - INFORMACE K VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ
OMEZENÍ POHYBU OBČANŮ OD 1. 3. 2021 - INFORMACE K VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ

Od pondělí 1. 3. 2021 dochází na základě nařízení vlády ke zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Přinášíme Vám informace a související dokumenty, které se váží k omezení pohybu občanů.

ZAPOJENÍ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ DO OČKOVÁNÍ
ZAPOJENÍ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ DO OČKOVÁNÍ

Do očkovací kampaně jsou od 1. března zapojeni také praktičtí lékaři. Smyslem je zajištění lepší dostupnosti očkování a využití toho, že praktický lékař zná své pacienty a umí vyhodnotit míru jejich ohrožení nemocí Covid-19. Více informací naleznete v přiloženém letáku a odkazu.

NABÍDKA PRAVIDELNÉHO TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PRO FIRMY
NABÍDKA PRAVIDELNÉHO TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PRO FIRMY

Biotechnologický ústav AV ČR v centru BIOCEV ve Vestci nabízí pravidelné testování na COVID-19 pro firmy. Vyšetření probíhá ze vzorků slin technologií PCR (přímý průkaz genetické informace viru ve vzorku) pomocí certifikovaných souprav od české firmy DIANA Biotechnologies s.r.o.

Od úterý  16.února 2021 knihovna opět může fungovat formou výdejního okénka.
Od úterý 16.února 2021 knihovna opět může fungovat formou výdejního okénka.

Milí čtenáři, pravděpodobně jste mnozí zaznamenali, že jednou z mála změn, které nastaly v posledních dnech je úprava úrovně fungování knihoven. Z bezkontaktního výdeje se tak posouváme o krůček dál... k VÝDEJNÍMU OKÉNKU. Stále platí, že knihy můžete vracet bez předchozího avíza, při půjčování je však nadále žádoucí objednání knížek předem, a to prostřednictvím online katalogu, telefonicky nebo mailem. Otevírací doba zůstává klasická (tedy : úterý 13-17, středa 9-16, čtvrtek 13-18 a pátek 9-13) , bez sobot a s kratším čtvrtkem . I nadále používáme postranní boční vchod, nikoliv hlavní a apelujeme na vzájemnou ohleduplnost. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás....

TESTY NA COVID VE VESTCI – ZMĚNA
TESTY NA COVID VE VESTCI – ZMĚNA

V pondělí 1. 3. 2021 je odběrové místo ve Vestci zavřeno. Od úterý 2. 3. 2021 se otevírá odběrové místo pro testy na COVID-19 s novým provozovatelem. Odběrové místo bude v provozu každý den od 8 do 16 hodin, najdete ho v Průmyslové ulici, těsně před autobusovou zastávkou BIOCEV.

VEŘEJNÁ DOPRAVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI OD 1. 3. 2021
VEŘEJNÁ DOPRAVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI OD 1. 3. 2021

V týdnu od 1. 3. 2021 budou vlaky a autobusy jezdit jako obvykle, včetně školních autobusů. Od 7. 3. 2021 dochází k omezení veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10%. V platnosti budou nové jízdní řády. V drtivé většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

DALŠÍ REKORD BŘEŽANSKÉHO LASERU
DALŠÍ REKORD BŘEŽANSKÉHO LASERU

Vědci z laserového centra ELI Beamlines překonali světový rekord. Jeden z jejich laserů L3-HAPLS dosáhl největšího průměrného výkonu ve své kategorii. Toto zařízení dokáže vystřelit paprsek o výkonu v řádu milionů miliard wattů a to až desetkrát za vteřinu.

DOLNÍ BŘEŽANY V MÉDIÍCH
DOLNÍ BŘEŽANY V MÉDIÍCH

Přinášíme Vám rozhovor se starostou Věslavem Michalikem na téma věda v Dolních Břežanech, který dne 13. 2. 2021 odvysílal Český rozhlas.

NEMÁTE JEŠTĚ KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2021?
NEMÁTE JEŠTĚ KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2021?

Pokud jste si ještě nestihli koupit stolní kalendář na rok 2021, od úterý 16. února si pro něj můžete přijít k výdejnímu okénku naší knihovny. V kalendáři najdete vybrané soutěžní snímky z fotografické soutěže Dolní Břežany se nám líbí. Zakoupit lze také na pokladně obecního úřadu. Cena 75 Kč.

OČKOVACÍ STRATEGIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE
OČKOVACÍ STRATEGIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Středočeský kraj má již připravenou vlastní očkovací strategii, která mu napomůže co nejrychleji zajistit proočkování jak zdravotnického personálu, tak i obyvatel kraje.

POSTUP PŘI REZERVACI NA OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID
POSTUP PŘI REZERVACI NA OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID

Přinášíme Vám dokument, ve kterém naleznete informace jak postupovat při online rezervaci na očkování proti onemocnění COVID-19.

VŠE O OČKOVÁNÍ VE SŘEDOČESKÉM KRAJI
VŠE O OČKOVÁNÍ VE SŘEDOČESKÉM KRAJI

Informace o podmínkách a očkování v našem kraji, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečných kontaktů, přehledné statistiky očkovaných, dávek a rezervací. To vše nalezenete na nových stránkách https://ockovani.kr-stredocesky.cz. Pomoc s registrací nově na lince 800 124 111.

LASER BIVOJ PŘEKONAL SVŮJ VLASTNÍ REKORD
LASER BIVOJ PŘEKONAL SVŮJ VLASTNÍ REKORD

Přinášíme Vám televizní reportáže o laseru Bivoj, který má největší průměrný výkon na světě. Pracují s ním odborníci z centra HiLASE v Dolních Břežanech.

NAŠE INFORMAČNÍ CENTRUM OPĚT ZAVÍRÁ...
NAŠE INFORMAČNÍ CENTRUM OPĚT ZAVÍRÁ...

Milí návštěvníci, začátkem prosince jsme vás radostně zvali do našich znovuotevřených prostor. Po patnácti dnech musíme dle vládních nařízení opět zavřít a v této nejisté době ani neumíme určit termín, kdy vás budeme moci znovu pozvat. Budeme se tedy zatím jen těšit, že si k nám v brzké době přijdete vyzkoušet novinky - procházku ve virtuální realitě a na nové dotykové obrazovce virtuální tour po oppidu Závist. A koupit vizitky, turistické známky nebo shlédnout film v našem biografu... Přejeme vám krásné Vánoce plné pohody prožité ve zdraví a těšíme se na shledanou v novém roce.

UZAVŘENÁ KNIHOVNA NABÍZÍ MOŽNOST BEZKONTAKTNÍHO VYZVEDNUTÍ PŘEDEM OBJEDNANÝCH KNIH
UZAVŘENÁ KNIHOVNA NABÍZÍ MOŽNOST BEZKONTAKTNÍHO VYZVEDNUTÍ PŘEDEM OBJEDNANÝCH KNIH

Milí čtenáři, knihovna je opět uzavřena, ale všem kteří potřebují povinnou četbu, stejně jako těm, kteří čtou rádi, i když to povinné není, nabízíme možnost si knížky předem objednat a ve vyhrazeném čase si je (bezkontaktně) vyzvednout.

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 PRO SENIORY NAD 80 LET
OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 PRO SENIORY NAD 80 LET

15. ledna 2021 bude spuštěn centrální registrační systém na očkování proti onemocnění COVID-19 pro seniory nad 80 let. Obec Dolní Břežany nabízí seniorům pomoc při registraci na toto očkování. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

TESTY NA COVID VE VESTCI - NOVÉ ODBĚROVÉ MÍSTO
TESTY NA COVID VE VESTCI - NOVÉ ODBĚROVÉ MÍSTO

Ve Vestci je nově zřízeno odběrové místo pro testy na COVID-19, kde je možné provést testy s úhradou ze systému zdravotního pojištění, případně i pro samoplátce. Odběrové místo funguje každý den od 8 do 16 hodin, najdete ho v Průmyslové ulici, těsně před zastávkou BIOCEV.

LETNÍ PRÁZDNINY V CENTRU BŘEŽÁNEK
LETNÍ PRÁZDNINY V CENTRU BŘEŽÁNEK

Centrum Břežánek připravilo pestrý prázdninový program pro děti. Více informací v přiloženém letáku.

MATEŘSKÁ ŠKOLKA Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
MATEŘSKÁ ŠKOLKA Z PTAČÍ PERSPEKTIVY

Přinášíme Vám fotografie nové mateřské školky v lokalitě K Hradišťátku. Autorem snímků je pan Rostislav Stroin.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 73. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 73. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: Bilance roku 2020, Veřejná zeleň, Novinky z kulturního a informačního centra, Dobré zprávy z břežanské školy, Rozhovor se scénáristkou a pedagožkou Markétou Dočekalovou...

JEŽÍŠEK MÍŘÍ DO DĚTSKÉHO DOMOVA DO PYŠEL
JEŽÍŠEK MÍŘÍ DO DĚTSKÉHO DOMOVA DO PYŠEL

Děti z dětského domova v Pyšelích se již těší na vánoční nadílku a byli jste to právě vy, kdo jste si dárky rychlostí blesku rozebrali, nakoupili, krásně zabalili a v termínu donesli na místo určení. Přijměte naše opětovné poděkování, spolu s přáním klidného předvánočního času.

NOVÉ PROPAGAČNÍ MATERIÁLY
NOVÉ PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Obec Dolní Břežany připravila a nechala vytisknout čtyři typy nových propagačních materiálů s názvy Muzejní expozice, Naučný okruh, Virtuální archeologie a Architektonický okruh. V každém z letáků naleznete spoustu zajímavých informací k dané tématice. Letáky si můžete prohlédnout na našich webových stránkách, v tištěné podobě jsou pro Vás k dispozici na obecním úřadě a v našem informačním centru.

VÁNOČNÍ SVÁTKY V KNIHOVNĚ
VÁNOČNÍ SVÁTKY V KNIHOVNĚ

Milí čtenáři, přinášíme vám informace o otevírací době v období před vánočními svátky i během nich. Díky čerstvému zpřísnění opatření dochází těsně před Vánocemi opět k přechodu do režimu okénka, jaká bude situace v novém roce, zatím netušíme. Sledujte nás tedy na webových stránkách infocentra a obecního úřadu stejně jako na fb. Každopádně děkujeme za přízeň a přejeme krásné, klidné a zdravé Vánoce a těšíme se na vás v lepších časech...

VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGIE
VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGIE

Chtěli bychom Vás informovat, že realizace projektu virtuální archeologie vrcholí. Byla dokončena aplikace - unikátní průvodce po archeologicky zajímavých lokalitách naší obce. Aktuálně probíhá její testování v terénu. Aplikaci pro android lze již stáhnout na Google Play pod názvem OPPIDUM ZÁVIST (od středy 30. 9. 2020 bude k dispozici ve finální verzi). Během několika dní bude aplikace pro iOS umístěna také v App Store.

STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ LETOS VIRTUÁLNĚ
STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ LETOS VIRTUÁLNĚ

Současná epidemická situace nám bohužel nedovoluje se setkávat, a proto akci Rozsvícení vánočního stromu nemůžeme v letošním roce uskutečnit. Z tohoto důvodu přesouváme tradiční vánoční obdarování dětí z Dětského domova Pyšely do on-line prostředí.

BYTY K PRONÁJMU V ULICI NA PANSKÝ
BYTY K PRONÁJMU V ULICI NA PANSKÝ

Přinášíme Vám informaci o zahájení pronájmu bytových jednotek v bytových domech v ulici Na Panský. Jedná se o 27 bezbariérových bytů 1+kk, které jsou primárně určené osobám s omezením pohybu či starším osobám, sloužit mohou i pro běžné nájemné bydlení. Dostupná je zde také terénní pečovatelská služba.

TESTOVANÍ NA COVID-19 ZA POUŽITÍ ANTIGENNÍHO RYCHLOTESTU
TESTOVANÍ NA COVID-19 ZA POUŽITÍ ANTIGENNÍHO RYCHLOTESTU

Ve spolupráci s obcí Vestec a Asociací dobrovolných záchranářů České republiky jsme pro občany Dolních Břežan připravili další testování na COVID- 19 s použitím antigenního rychlotestu. Testování proběhne v termínech: 28. 11., 29. 11., 5. 12., 12. 12., 19. 12. 2020 a 2. 1. 2021. Vždy od 9:00 do 12:00 hodin v sídle Asociace dobrovolných záchranářů ve Vestci, v areálu Agro v ulici Na Průhoně.

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU – PROSINCOVÉ KONCERTY ZRUŠENY
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU – PROSINCOVÉ KONCERTY ZRUŠENY

Vzhledem k současné situaci ohledně pandemie COVID-19 a souvisejícími opatřeními byly zrušeny oba plánované prosincové koncerty (6. a 13.12.2020) letošního cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech. Uhrazené vstupné bude samozřejmě vráceno zpět, bankovním převodem na účty kupujících. Děkujeme za pochopení.

KNIHOVNA OD ČTVRTKA 3.12. OPĚT OTEVŘENA
KNIHOVNA OD ČTVRTKA 3.12. OPĚT OTEVŘENA

Milí čtenáři, od čtvrtka 3. prosince můžete opět přijít do knihovny tak, jak jste zvyklí. V obvyklé otevírací době, včetně 1. soboty v měsíci. Roušky a ohleduplnost zůstávají samozřejmostí, ale i tak je to příjemná zpráva před koncem roku. Všechny, kteří mají půjčené knížky prosíme, aby je vrátili, abychom do roku nového vstoupili s čistým štítem. Těšíme se na vás v čase adventním! PS: V úterý 1.12. a ve středu 2.12. ještě formou okénka...

VE ČTVRTEK 3. PROSINCE OTEVÍRÁME MUZEJNÍ EXPOZICI A INFOCENTRUM
VE ČTVRTEK 3. PROSINCE OTEVÍRÁME MUZEJNÍ EXPOZICI A INFOCENTRUM

Milí návštěvníci, od čtvrtka 3. prosince můžete opět navštívit naši muzejní expozici a informační centrum. Rádi vás přivítáme během naší "zimní" otevírací doby, a to vždy ve čtvrtek (13-17), pátek (9-13) a během víkendů (10-16). Přjďte si pro nové propagační materiály a stolní kalendáře na rok 2021. Moc se na vás těšíme.

STŘÍPKY Z DOLNOBŘEŽANSKA
STŘÍPKY Z DOLNOBŘEŽANSKA

Přinášíme Vám další číslo informačního občasníku vydávaného naší místní akční skupinou MAS Dolnobřežansko.

DOČASNÉ UZAVŘENÍ KULTURNÍHO A INFORMAČNÍHO CENTRA
DOČASNÉ UZAVŘENÍ KULTURNÍHO A INFORMAČNÍHO CENTRA

Z důvodu vládních nařízení je dočasně uzavřeno již celé kulturní a informační centrum. Tedy muzejní expozice, Břežanský biograf, knihovna i infocentrum.

OHLÉDNUTÍ ZA UVOLNĚNÝM LÉTEM
OHLÉDNUTÍ ZA UVOLNĚNÝM LÉTEM

Naše komunitní zahrada se již zahalila do podzimní róby a infocentrum vzhledem k současným opatřením opět usnulo. Připomeňme si radostné akce, které u nás během letní sezóny proběhly. A nebylo jich málo. Oslavy dětských narozenin, rodinná setkání a sousedská posezení, spojená s grilováním nebo opékaním buřtů. Svatební obřady a dokonce jedna svatební hostina. Filmový festival TADY VARY ve vašem kině a letní soutěž ČT Déčko "Zachraň trosečníky". A také oblíbené výukové programy s keltskou tématikou pro školy, ten poslední již zachumlaný do roušek :-) Pronájmy komunitní zahrady vám opět nabídneme s jarním oteplením. Otevřené informační centrum a biograf, doufejme, mnohem dříve...

BŘEŽANSKÝ HŘBITOV V HUDEBNÍM VIDEOKLIPU
BŘEŽANSKÝ HŘBITOV V HUDEBNÍM VIDEOKLIPU

Nejen naše sportovní hala, ale tentokrát i břežanský hřbitov oslovil tvůrce a natáčel se zde videoklip k písni Closer od dream- popového dua Teepee.

ALZA BOX V DOLNÍCH BŘEŽANECH
ALZA BOX V DOLNÍCH BŘEŽANECH

Chtěli bychom Vás informovat, že v centru obce, vedle prodejny hraček Bambule, byl umístěn Alza Box. Aktuálně je tento box již v provozu.

PÉČE O SENIORY
PÉČE O SENIORY

Přinášíme Vám přehled služeb, které jsou připraveny pro naše seniory.

KNIHOVNA FUNGUJE FORMOU OKÉNKA
KNIHOVNA FUNGUJE FORMOU OKÉNKA

Knihovna je pro veřejnost nadále uzavřena, od 23.11.2020 je však oficiálně povoleno výdejní okénko. Máte tak možnost objednat si knihy předem a vyzvednout si je během běžné otevírací doby s výjimkou sobot a kratšího čtvrtečního provozu. Objednávat je možné prostřednictvím on-line katalogu, e-mailem nebo telefonicky. Děkujeme.

OUTDOOROVÁ BOJOVKA: PO STOPÁCH LASERU
OUTDOOROVÁ BOJOVKA: PO STOPÁCH LASERU

V rámci akce Týden vědy a techniky a oslav 60 let laseru pro Vás laserové centrum HiLASE připravilo speciální bojovku. Během té můžete prozkoumat blízké okolí HiLASE a ELI Beamlines, procvičit své mozkové závity a dozvědět se mnoho zajímavého nejen o laserech…

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V neděli 11. října 2020 od 18 hodin se uskuteční další koncert letošního cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech, který připravil spolek Via musica ad beatum, z.s. ve spolupráci s Obcí Dolní Břežany. Koncert vynikajícího smyčcového kvarteta se uskuteční v kapli sv. Maří Magdaleny.

VYŠEL DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 72. VYDÁNÍ
VYŠEL DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 72. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: Virtuální archeologie, Otevření nové mateřské školy, Novinky ze STAR, Rozhovor s mezinárodně uznávaným archeologem Petrem Drdou.

DEN ARCHITEKTURY V DOLNÍCH BŘEŽANECH
DEN ARCHITEKTURY V DOLNÍCH BŘEŽANECH

Dolní Břežany se v letošním roce zapojili do jubilejního 10. ročníku festivalu Den architektury. V pátek 2. října se uskutečnil den otevřených dveří v našem Kulturním a informačním centru. Akce byla vzhledem k aktuální situaci velmi komorní. Architekt Michal Fischer, autor návrhu, seznámil zájemce o architekturu s projektem rekonstrukce této historické budovy i projektem komunitní zahrady.

JAK JSME VOLILI V NAŠÍ OBCI
JAK JSME VOLILI V NAŠÍ OBCI

Dne 2. a 3. října 2020 se uskutečnily volby do zastupitelstva Středočeského kraje. Volební účast v naší obci byla 54,5 %. Výsledky hlasování jsou následující: 1. STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ - 59,48%, 2. ODS – 12,99%, 3. ANO – 8,42%.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY

V úterý 1. září 2020 se uskutečnilo slavnostní otevření nové mateřské školy v ulici K Hradišťátku. Školka ve svých prostorách přivítala první děti již v ranních hodinách. Slavnostní otevření školky určené široké veřejnosti se odehrálo v podvečer.

Břežanský biograf - říjen 2020
Břežanský biograf - říjen 2020

Na říjen jsme pro vás vybrali následující snímky: Vlastníci, Vzhůru za sny, Zelená kniha, Havel, K2 vlastní cestou a Láska na druhý pohled. Věříme, že si vyberete a přijdete strávit příjemný čas do našeho biografu.

PRONÁJMY KOMUNITNÍ ZAHRADY
PRONÁJMY KOMUNITNÍ ZAHRADY

Nabízíme vám k pronájmu komunitní zahrady našeho informačního centra. Až do konce října můžete v době od 10 do 21 hodin využít prostor zahradní kuchyně s grilem a zázemím. Další možností je opékání buřtů na ohništi. Cena je 300 Kč za hodinu, při pronájmu kratším než dvě hodiny 350 Kč. Vratná kauce činí 1000 Kč. Během celé akce je možné využít WC v budově infocentra. Předání a následné převzetí prostor zajistíme. V případě zájmu si rezervujte termín mailem: ric@dolnibrezany.cz nebo telefonicky: 734 446 109.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ CENTRA BŘEŽÁNEK A VIGVAMU
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ CENTRA BŘEŽÁNEK A VIGVAMU

Ve čtvrtek 3. září 2020 od 10:00 do 17:00 hodin se v prostorách Kulturního a informačního centra uskuteční den otevřených dveří, který organizace připravují nejen pro své klienty, ale i pro nové zájemce o kurzy a připravované aktivity. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Nohejbalový turnaj VII. ročník
Nohejbalový turnaj VII. ročník

Zveme všechny příznivce sportu na 7. ročník nohejbalového turnaje Kulí memoriál, který se bude konat 22.8.2020 v Ohrobci mezi rybníky. Prezentace týmů do 8:30 hod., zahájení turnaje v 9:00 hodin. Hraje se na tři dopady dle pravidel ČNS. Startovné činí 300kč/tým. Přijďte si zahrát, nebo povzbudit hráče a pobavit se. Občerstvení je zajištěno. Registrovat se je možné na tel. 725805444. Těšíme se na Vás!

ZACHRAŇ TROSEČNÍKY - LETNÍ SOUTĚŽ ČT DÉČKO  - KONČÍ 30. SRPNA !
ZACHRAŇ TROSEČNÍKY - LETNÍ SOUTĚŽ ČT DÉČKO - KONČÍ 30. SRPNA !

Prázdninová plavba duhového parníku Titán bohužel ztroskotala! Celá posádka uvízla na tajuplném ostrově. Legenda praví, že pryč se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku… Tohle nebude snadné. Copak tahle parta z Déčka jsou nějací neohrožení dobrodruzi? Budou potřebovat pomoc – Tvoji pomoc. Přijmi výzvu a pomoz Déčku vrátit se domů. Zachraň trosečníky! Navštiv naše informační cetrum.

Břežanský biograf - září 2020
Břežanský biograf - září 2020

V síti, Sněžný kluk, Poslední aristokratka, Tenkrát podruhé a Výjimeční. Pět snímků, na které vás chceme po prázdninách pozvat do našeho biografu. Některé z nich byly objednané již na březen, kdy jsme museli kvůli pandemii zavřít. Držme si palce, ať se tentokrát situace neopakuje. Budeme se na vás moc těšit.

ČASOSBĚRNÝ SNÍMEK – DOLNÍ BŘEŽANY
ČASOSBĚRNÝ SNÍMEK – DOLNÍ BŘEŽANY

Přinášíme vám časosběrný snímek, ve kterém jsou zachycena zajímavá místa z Dolních Břežan i okolí, jehož autorem je občan Dolních Břežan Pavel Kučera. Jedná se o aktualizovanou verzi, do které byla zařazen také projekt nové mateřské školy.

MAGICKÁ ZÁVIST
MAGICKÁ ZÁVIST

Přinášíme Vám fotografie keltského oppida Závist, které dne 2. 8. 2020 ve večerních hodinách pořídil pan Pavel Vaněk.

KOMUNITNÍ ZAHRADA VYBAVENA SEDÁKY
KOMUNITNÍ ZAHRADA VYBAVENA SEDÁKY

V naší komunitní zahradě je kolem pódia rozmístěno 40 dřevěných hranolů - sedáků, které budou sloužit veřejnosti při akcích, které se tu pořádají nebo jen tak na posezení při návštěvě zahrady.

ANKETA: Oblíbené informační centrum 2020
ANKETA: Oblíbené informační centrum 2020

Jako každým rokem, tak i letos nás můžete podpořit v prestižní internetové anketě „Oblíbené Informační centrum 2020“, kterou pořádá A.T.I.C. ČR, vydavatelství KAM po Česku a infoT.I.C. Anketa probíhá od 21. 6. do 31. 8. 2020. Za Vaše hlasy Vám předem děkujeme.

TADY VARY - DEVĚT NEOPAKOVATELNÝCH DNÍ!
TADY VARY - DEVĚT NEOPAKOVATELNÝCH DNÍ!

Filmový festival TADY VARY skončil. Zažili jsme něco, co se již nebude opakovat. A jsme moc rádi, že jsme mohli být při tom...

DOLNÍ BŘEŽANY V KLIPU SKUPINY SKYLINE
DOLNÍ BŘEŽANY V KLIPU SKUPINY SKYLINE

Nový klip singlu Partners In Crime od skupiny Skyline byl natáčen (mimo jiné) také v Dolních Břežanech. Architektura a veřejné prostory naší obce čím dále tím více přitahují zájem různých produkcí. Nedávno se zde natáčel klip Kláry Vytiskové.

BEZPLATNÝ INTERNET VE VEŘEJNÝCH PROSTORÁCH
BEZPLATNÝ INTERNET VE VEŘEJNÝCH PROSTORÁCH

Jak jsme Vás již dříve informovali, obec získala dotaci 15 tis. EUR z projektu WIFI4EU na zavedení bezplatného internetu ve veřejných prostorách naší obce. Realizace projektu již byla zahájena. Aktuálně je veřejný internet dostupný v prostorách kulturního a informačního centra (během oficiální otevírací doby), v komunitní zahradě a na centrální autobusové zastávce (směr Praha). Sít s názvem WIFI4EU je dostupná bez hesla.

Břežanský biograf: TADY VARY!
Břežanský biograf: TADY VARY!

Festival se přehoupl do druhé půlky, stále je ale ještě možné být "při tom" a užít si nevšední zážitek. Neváhejte a navšivte nás - promítáme každý den dva snímky, 11. července pak závěrečný film Honey boy. V rámci festivalového týdne si u nás můžete zakoupit tradiční hrníčky s personifikovaným designem pro naše kino.

FESTIVAL TADY VARY BYL ZAHÁJEN
FESTIVAL TADY VARY BYL ZAHÁJEN

Filmový festival TADY VARY úspěšně odstaroval! V pátek 3. července jsme si slavnostní zahájení užili i u nás v Dolních Břežanech. Welcome drink, focení na červeném koberci, zakoupení festivalových hrníčků...

FESTIVALOVÝ PÁTEK
FESTIVALOVÝ PÁTEK

Již tento pátek 3. 7. 2020 se nám v Dolních Břežanech potkají hned dvě kulturní události – dva festivaly. SCULPTURE LINE – slavnostní křest sochy Sladké sny od Lukáše Rittsteina od 19:30 hodin. TADY VARY – slavnostní zahájení filmového festivalu od 20:00 hodin. Nenechte si ujít!!!

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
Y2VjYWI