Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

AKTUALITY / ARCHÍV

Břežanský biograf - Přání Ježíškovi
Břežanský biograf - Přání Ježíškovi

Zasněžené město, betlémy, trhy, kolotoče a stylizovaná seznamka v podobě hromady náhod, odůvodněných zaklínadlem Zázraky se dějí o Vánocích. Naprosto vzorová vánoční limonáda od srdce k srdci, proplétající osudy několika lidí během Štědrého dne.

Břežanský biograf - leden
Břežanský biograf - leden

Přinášíme vám nabídku filmů na příští měsíc. Leden je sice ještě daleko, ale těšit se nebo koupit vstupenky jako dárek pod stromeček můžete již teď :) Přejeme vám klidný adventní čas, krásné vánoční svátky a mnoho radosti do nového roku.

Naše knihovna v časopise ČTENÁŘ
Naše knihovna v časopise ČTENÁŘ

S potěšením se s vámi podělíme o fakt, že naše knihovna zaujala odbornou veřejnost a dostala nemalý prostor k prezentaci v říjnovém vydání časopisu Čtenář. V rubrice Knihovny v novém jsme ji tak mohli představit v kontextu komunitního centra a celé naší obce. Zájem o nás je tím nejlepším dárkem ke druhým narozeninám, motivací do dalších dnů a snad i důkazem, že si vedeme dobře. Všem našim čtenářům děkujeme za přízeň!

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU

V sobotu 11. prosince 2021 se v atriu laserového centra ELI Beamlines uskuteční další koncert cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech, který připravil spolek Via musica ad beatum, z.s. ve spolupráci s Obcí Dolní Břežany.

KNIHOVNA V PROSINCI
KNIHOVNA V PROSINCI

Milí čtenáři, pokud si chcete vypůjčit knihy na svátky a ty vypůjčené vrátit, vězte, že poslední možnost tak učinit, bude středa 22.prosince od 9 do 16hod. Po svátcích plných pohody, klidu, odpočinku a četby se můžeme znovu potkat 4. ledna 2022.

Týden turistických informačních center ČR
Týden turistických informačních center ČR

Na poslední říjnový týden vyhlásila A.T.I.C. ČR Dny turistických informačních center. My jsme si vybrali sobotu 30. října. V rámci propagace činnosti turistických informačních center jsme našim návštěvníkům nabídli vstup zdarma, rozdávali zaslané balonky a čokoládky s logem a přidali i malý dárek - záložku do knihy s motivem keltského oppida Závist. Akce se moc vydařila. A zbylé balonky potěšily následující den také malé účastníky Halloweenu.

Břežanský biograf - prosinec 2021
Břežanský biograf - prosinec 2021

Jan Werich: Když už člověk jednou je, O Čertovi a jiné vánoční pohádky a Přání Ježíškovi - to jsou filmy, které jsme pro vás vybrali na příští měsíc. Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte se pobavit do našeho biografu. Těšíme se na vás.

Břežanský biograf - listopad 2021
Břežanský biograf - listopad 2021

Listopad bude tentokrát ve znamení českého filmu. Prvním snímkem, na který vás chceme pozvat, je dlouho očekávaný dokument Karel. Pro naše nejmenší diváky jsme vybrali animák Pat a Mat: Kutilské trampoty, následují snínky Matky, Muž se zaječíma ušima (SR/ČR) a rodinná komedie Jedině Tereza. Budeme se na vás těšit v našem biografu!

HALLOWEEN
HALLOWEEN

Na letošním Halloweenu v neděli 31. října se nás u infocentra sešlo opravdu hodně. Historicky sahá tento svátek až do časů před naším letopočtem. Staří Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých, nazývali jej Samhain, při oslavách hořely ohně a lidé se převlékali do převleků, aby se chránili před zlými duchy. Také v tento den Keltové slavili příchod Nového roku. My jsme také slavili, trošku jinak, než naši předkové, ale velmi radostně.

LÍPA SLOVINSKO-ČESKÉHO PŘÁTELSTVÍ
LÍPA SLOVINSKO-ČESKÉHO PŘÁTELSTVÍ

Ve středu 13. října navštívila naší obec velvyslankyně Slovinské republiky Tanja Strniša. V doprovodu místostarosty Zdenka Kováříka absolvovala paní velvyslankyně komentovanou prohlídku obce, zaměřenou na architektonické unikáty Dolních Břežan. Následně byla v prostorách Keltského parku slavnostně vysazena lípa slovinsko-českého přátelství. Tato lípa je v pořadí 59. stromem, který je v ČR vysazen v rámci tohoto projektu. Symbolika je dána skutečností, že lípa je národním stromem Česka i Slovinska. Završení akce proběhlo v prostorách našeho kulturního a informačního centra.

KNIHOVNA SE VRACÍ K PLNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ
KNIHOVNA SE VRACÍ K PLNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ

Od začátku října se knihovna vrací k původní otevírací době. Ve čtvrtek nemusíte spěchat, otevřeno je opět až do 19hod a kdo nestíhá v týdnu, může využít 1. sobotu v měsíci. Takže už zítra (2.10.) tu budeme od 10 do 13hod. Těšíme se na vás.

JAK JSME VOLILI V NAŠÍ OBCI
JAK JSME VOLILI V NAŠÍ OBCI

1. SPOLU - 36,76%, 2. PIRÁTI A STAROSTOVÉ - 34,63%, 3. ANO 2011 – 14,27%. Volební účast 77,04%!

KELTOVÉ VE VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGII
KELTOVÉ VE VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGII

V rámci oslav Mezinárodního dne archeologie připravilo naše regionální informační centrum na neděli 10. října atraktivní program pro velké i malé návštěvníky.

Břežanský biograf - říjen 2021
Břežanský biograf - říjen 2021

Přinášíme vám nabídku filmů, které jsme pro vás připravili na říjen: Deníček moderního fotra, Ještě máme čas, Přípitek a drama Havel - vždy ve čtvrtek od 19 hodin. Na rodinný snímek Mlsné medvědí příběhy vás zveme v sobotu 9. října od 16 hodin. Přejeme vám příjemnou zábavu.

KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2022
KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2022

Obec vydala nový stolní kalendář na rok 2022, který obsahuje řadu soutěžních snímků z letošního ročníku fotosoutěže. Kalendář je k zakoupení v našem kulturním a informačním centru za 75 Kč. Autoři všech soutěžních fotogrfií mají kalendář zdarma!

OHLÉDNUTÍ ZA LETNÍ SOUTĚŽÍ ČT DÉČKO
OHLÉDNUTÍ ZA LETNÍ SOUTĚŽÍ ČT DÉČKO

Letní unikátní celorepubliková hra ČT Déčko "Zastav nečas" s prázdninami skončila. Máme velkou radost, že jsme se jí opět, a to již potřetí, měli možnost zúčastnit. Do našeho infocentra si pro kód přišlo 473 dětí v doprovodu 312 rodičů. A kešku u oppida Závist navštívilo 552 dětí. Tím jsme se umístili ze 161 umístěných kešek na krásném 23. místě.

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Zveme vás na výstavu "Sousedé". Vernisáž proběhne v restauraci U Trojánků v Ohrobci. Kdy: ve čtvrtek 7. října od 18:00 hodin. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

CENTRUM BREŽÁNEK OTEVÍRÁ  VE ZVOLI HERNU
CENTRUM BREŽÁNEK OTEVÍRÁ VE ZVOLI HERNU

Centrum Břežánek zve všechny maminky z Dolnobřežanska do nově otevřené herny ve Zvoli. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

TÝDEN KNIHOVEN
TÝDEN KNIHOVEN

Celý tento týden patří knihovnám. Velkým i malým. Všem, kteří se během něj přijdou zaregistrovat odpustíme poplatek :-) Na čtvrtek odpoledne (15-18) je připravena kreativní dílna a vyzkoušíme, jestli by u nás mohla fungovat burza knih... Těšíme se na vás!

Břežanský biograf - září 2021
Břežanský biograf - září 2021

Milí diváci, po dlouhé pauze začínáme opět promítat! Na září jsme pro vás vybrali šest snímků. Filmovou sezónu zahájíme Hartlovou komedií Prvok, Šampón, Tečka a Karel, následovat bude rodinný film Gump – pes, který naučil lidi žít, dále pak snímky Chlast, Kdo si myslíš, že jsem, Šarlatán a Problémissky. Vzhledem k novým podmínkám distributorů jsme nuceni upravit vstupné na 80 Kč, zlevněné (děti a senioři) na 40 Kč, u premiérových filmů zatím na 100 Kč, zlevněné 50 Kč. Věříme, že i přesto zůstanete našemu biografu věrni. Již se na vás moc těšíme :-)

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 76. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 76. VYDÁNÍ

Přinášíme Vám aktuální vydání obecního zpravodaje, který má upravený layout, který se vizuálně přibližuje novým webovým stránkám obce. Podzimní vydání přináší informace o novinkách z obce a řadu dalších témat: Zamyšlení – Proč mají lidé volit? A mladí zvláště? Nový parkovací systém v obci. Víkendové workshopy ve školních dílnách. Rozhovor s Magdou Markovou, ředitelkou ZUŠ Harmony.

V DOLNÍCH BŘEŽANECH TO ŽIJE!
V DOLNÍCH BŘEŽANECH TO ŽIJE!

Sobota 18. září byla v Dolních Břežanech ve znamení Svatováclavských slavností. Přestože počasí nebylo zrovna nejpříznivější, návštěvníků dorazilo opravdu mnoho. Jednalo se o první velkou akci po dlouhé pauze způsobené pandemií a věříme, že navzdory určitým omezením a opatřením jste si ji pořádně užili.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 75. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT – 75. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: Novinky z obce a ze STAR, Zamyšlení: Kdo přežije a kdo zavře, záleží na nás, Dolní Břežany pomohly s očkováním proti covidu, Rozhovor s Janem Hockem – biologem, publicistou, cestovatelem a fotografem...

Anketa Oblíbené informační centrum roku 2021
Anketa Oblíbené informační centrum roku 2021

Prestižní internetové anketa „Oblíbené Informační centrum 2021“, kterou pořádá A.T.I.C. ČR, vydavatelství KAM po Česku a infoT.I.C. opět startuje! Pokud se vám v našem informačním centru líbí, můžete pro nás hlasovat od 21. 6. do 31. 8. 2021. Za Vaše hlasy Vám předem děkujeme.

ZASTAV NEČAS! LETNÍ PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ ČT DÉČKO V NAŠEM INFOCENTRU!
ZASTAV NEČAS! LETNÍ PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ ČT DÉČKO V NAŠEM INFOCENTRU!

Ajajajaj! Na Déčku se zbláznilo počasí! Princezna Prga brzy přišla na kloub tomu, co se stalo: Stromděd Počas, který od nepaměti košatěl hustým listovím, je najednou dočista holý. Přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran. Část listí to zaneslo až k nám na Zemi, a tak budou na Déčku potřebovat pomoc – tvoji pomoc. Pomůžeš listí posbírat a vrátit zpět na Déčko, aby příroda přestala bláznit a počasí se vrátilo do starých dobrých kolejí? Od začátku prázdnin se více dozvíš i v našem Turistickém informačním centru.

APLIKACE OPPIDUM ZÁVIST ZÍSKALA OCENĚNÍ
APLIKACE OPPIDUM ZÁVIST ZÍSKALA OCENĚNÍ

V červenci proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku soutěžní přehlídky turisticko propagačních materiálů TURIST PROPAG. Aplikace Oppidum Závist, která prezentuje archeologické poznání a historii Dolních Břežan za využití nových technologií virtuální a rozšířené reality získala 1. místo v kategorii APLIKACE.

DIVADLO V AMFITEÁTRU
DIVADLO V AMFITEÁTRU

V pátek 3. září se v našem amfiteátru opět hrálo divadelní představení, tentokrát hra Stín svobody Voskovce a Wericha v podání Strážovického divadla. Jiří Voskovec kdysi slíbil rodině Škvoreckých, že napíše autobiografii, v níž vylíčí svá americká léta. Nikdy ji ale nedokončil a rukopis byl zveřejněn až 30 let po jeho smrti. Stal se však podkladem pro scénář této hry. Sešlo se sice méně diváků, než v předpandemických časech, ale nechali se vzít na pouť dálavami amerického Manhattanu i na procházku u vltavského pobřeží na Kampě, po stopách obou klaunů a odměňovali herce smíchem a bouřlivým potleskem.

KELTSKÝMI STEZKAMI PO DESÁTÉ
KELTSKÝMI STEZKAMI PO DESÁTÉ

Příznivci turistických pochodů si v sobotu 11. září mohli vybrat jednu ze čtyř tras turistického pochodu Keltskou stopou. Přes keltské Šance na Točné, dolů k Vltavě a na Hradiště a do Károvského údolí vedly dvě delší trasy, patnáct a dvacet tři kilometrů.

INFOCENTRUM  OTEVŘENÉ OPĚT OD ÚTERÝ DO NEDĚLE
INFOCENTRUM OTEVŘENÉ OPĚT OD ÚTERÝ DO NEDĚLE

Milí návštěvníci, od 1. června máme otevřeno již každý den s výjimkou pondělí. Zveme vás na virtuální prohlídku oppida Závist v 3D prostoru, na dotykové obrazovce na virtuální tour po oppidu s interaktivními prvky, jako je možnost porovnání dnešního stavu a podoby hradiště ve 2. st. př. n. l. a k prohlídce naší muzejní expozice. Máme pro vás nové propagační letáčky a kromě stávajících suvenýrů nově také tři krásné magnetky. Od nás pak můžete vyrazit na dva naučné okruhy, po kterých vás spolehlivě provede mobilní aplikace OPPIDUM ZÁVIST. Prosíme o dodržování aktuálních vládních opatření a těšíme se na vás.

KNIHOVNA SE VRACÍ K BĚŽNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ
KNIHOVNA SE VRACÍ K BĚŽNÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ

Knihovna se od 1. června 2021 vrací k běžné otevírací době, a to stále v mírně upravené variantě bez sobot a s kratším čtvrtkem. Půjčování, vracení a online rezervace fungují v plném rozsahu, pobyt v knihovně a služby spojené s využitím počítačů či konzumací jsou možné s mírou omezení odpovídající aktuálním hygienickým opatřením. Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou !

SCULPTURE LINE 2021 V DOLNÍCH BŘEŽANECH
SCULPTURE LINE 2021 V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V úterý 15. června rozzářily naše náměstí keramické sedáky od sochařky Alexandry Koláčkové. Tato instalace zde byla umístěna v rámci originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE 2021, který představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“.

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU - KONCERT 20. 6. 2021 SE PŘESOUVÁ
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU - KONCERT 20. 6. 2021 SE PŘESOUVÁ

Chtěli bychom vás informovat, že z technických důvodů bude koncert souboru Schola Gregoriana Pragensis (plánovaný na 20. 6. 2021 přesunut na jiný, zřejmě podzimní termín. O náhradním termínu Vás budeme včas informovat.

ZAJÍMÁ VÁS KRAJINA DOLNÍCH BŘEŽAN?
ZAJÍMÁ VÁS KRAJINA DOLNÍCH BŘEŽAN?

První veřejné projednání se zástupci obce a s architekty. KDY: 29. června 2021 od 17 hodin. KDE: v našem Kulturním a informační centru.

ARCHEOLOGICKÉ LÉTO 2021
ARCHEOLOGICKÉ LÉTO 2021

Od července je spuštěna akce Archeologické léto 2021, v rámci které jsou pro širokou veřejnost připraveny komentované prohlídky více než 100 zajímavých archeologických lokalit. Na programu jsou také dvě komentované prohlídky Hradiště Závist. Komentovanými prohlídkami budou provázet zkušení archeologové, kteří přiblíží nejenom příběh samotné lokality, ale také práci archeologů. Jedná se o celorepublikovou akci koordinovanou Archeologickými ústavy AV ČR v Praze a v Brně, do které se zapojilo již více než 50 dalších archeologických organizací.

DIVADLO V AMFITEÁTRU
DIVADLO V AMFITEÁTRU

Obec Dolní Břežany Vás zve divadelní představení Stín svobody V+W. KDY: pátek 3. 9. 2021 od 19:30 hodin. KDE: amfiteátr v Mlynářském parku. Vstupné dobrovolné. Areál otevřen od 18 hod. Občerstvení zajištěno!

BENEFIČNÍ KONCERT
BENEFIČNÍ KONCERT

V pátek 4. 6. 2021 se od 19:30 v atriu laserového centra Eli Beamlines uskuteční Mimořádný benefiční koncert věnovaný prezidentu Václavu Havlovi. Na tomto koncertě vystoupí paní Dagmar Havlová, světový hráč na lesní roh Radek Baborák a komorní ensemble Arti Allegre. V průběhu večera budou udělena ocenění "Pro bono mundi".

VELKÝ BAFUŇÁŘSKÝ ÚSPĚCH SK OLYMPIE
VELKÝ BAFUŇÁŘSKÝ ÚSPĚCH SK OLYMPIE

Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a součástí jejího projektu Sparťanská fotbalová školička! Nejdříve jsme se vzájemně oťukávali, poté pár nezávazných schůzek, mezi tím jsme si občas zavolali či mailovali a nakonec jsme si plácli a uzavřeli partnerskou smlouvu. Nene, nepopisuji vám milostná dobrodružství muže uprostřed krize středního věku, ale čistě sportovní věc. Vlastně velmi důležitý sportovně-manažerský počin, kterého dosáhla SK Olympie Dolní Břežany. Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a partneři v projektu Sparťanská fotbalová školička!

REPORTÁŽ O KELTECH V ČESKÉ TELEVIZI
REPORTÁŽ O KELTECH V ČESKÉ TELEVIZI

Dětský kanál České televize Déčko odvysílal v pořadu Wifina krátkou reportáž o Keltech, která se natáčela v muzejní části našeho infocentra. Život Keltů dětem představila lektorka našich vzdělávacích programů, archeoložka Dana Chmelíková.

ZAHRADA U ZELENÉ KOČKY V LIBŘI
ZAHRADA U ZELENÉ KOČKY V LIBŘI

Zahrada U zelené kočky v Libři se jako každý rok připojuje ke krásné zahradnické akci "Víkend otevřených zahrad" a otevírá vrátka pro veřejnost v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. Spolek Vesello pro návštěvníky připravuje výborné občerstvení - již tradiční nadýchanou pavlovu s jahodami, bezinkovou limonádu, dobrou kávu a také výbornou moravskou Bublinku. V nabídce budou i rostliny ze zahrady. Pro děti spolek Vesello připravuje zábavný kvíz, tematické omalovánky a hravou šipkovanou, která startuje z louky pod zahradou. Vstup do zahrady je brankou z louky, Libeř 245. Těšíme se na vás!

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V neděli 20. června 2021 se v atriu laserového centra ELI Beamlines uskuteční oficiální zahajovací koncert cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech, který připravil spolek Via musica ad beatum, z.s. ve spolupráci s Obcí Dolní Břežany. Na koncertu vystoupí Schola Gregoriana Pragensis s uměleckým vedoucím Davidem Ebenem. Toto světoznámé umělecké těleso vystoupilo před více než 10 lety v kapli sv. Maří Magdaleny v Dolních Břežanech.

OČKOVÁNÍ PROTI COVID19 V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE
OČKOVÁNÍ PROTI COVID19 V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Na poliklinice v Dolních Břežanech probíhá očkování přímo v ordinaci praktických lékařů. Očkujeme vakcínami Moderna a AstraZeneca. Máte-li zájem o očkování u svého praktického lékaře, napište nám email na brezany@aambulance.cz.

BŘEŽANSKÁ DESÍTKA
BŘEŽANSKÁ DESÍTKA

Po roční odmlce se v neděli 6. června opět na nádvoří za obecní úřad vrátil tradiční běžecký závod Břežanská desítka, který se zde konal již po páté. Ačkoli byla příprava závodu i samotný závod poznamenán stále ještě koronavirovou pandemií a do poslední chvíle organizátoři bojovali s restrikcemi, závod si nakonec, a to i díky slunnému počasí, užilo okolo 200 závodníků, kteří se postavili na startovní čáru.

SETKÁNÍ S PŘÍRODOU V PŘÍRODNÍ REZERVACI ZVOLSKÁ HOMOLE
SETKÁNÍ S PŘÍRODOU V PŘÍRODNÍ REZERVACI ZVOLSKÁ HOMOLE

Centrum ekologické výchovy Zvoneček z Vraného nad Vltavou pořádá v neděli 13. 6. 2021 přírodovědnou exkurzi do přírodní rezervace Zvolská homole. Můžete se těšit na exkurzi v přírodní rezervaci Zvolská homole. Zvolská Homole je skalní útvar nedaleko Prahy. Z vršku homole je krásný výhled do údolí Vltavy. Při exkurzi navštívíme skalní stepi, vřesoviště i dubohabrové lesy. Uvidíte několik vzácných druhů rostlin a živočichů. Zkusíme pozorovat i některé místní druhy ptáků. Dozvíte se o způsobu péče o tuto rezervaci, vhodných zásazích i o negativních vlivech působících na toto území. Délka trasy je asi 7 km, doporučujeme vzít si obuv a oblečení vhodné do terénu, případně dalekohled.

FOTOSOUTĚŽ „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2021“
FOTOSOUTĚŽ „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2021“

Obec Dolní Břežany vyhlašuje další ročník fotosoutěže o nejhezčí fotografii obce Dolní Břežany. Máte zájem se do soutěže zapojit? Zašlete nám fotografii, kterou jste pořídili v Dolních Břežanech, Lhotě, Zálepech či na Jarově a soutěžte o zajímavé ceny!

ÚPRAVA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY
ÚPRAVA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY

Milí čtenáři, jak jsme vás již informovali, bude od tohoto týdne během nepřítomnosti paní knihovnice upravena otevírací doba knihovny, a to ve středu (13 - 16) a ve čtvrtek (13 - 18). Ostatní dny zůstávají nezměněné. Důvodem je znovuotevření muzejní expozice infocentra. Děkujeme za pochopení.

BESEDY SE STAROSTOU
BESEDY SE STAROSTOU

V průběhu června se budou konat pravidelné besedy se starostou. Přijďte si popovídat o tom, co vás zajímá, ohledně života v obci, ve které žijete. Místem setkání je obřadní síň obecního úřadu, jednotlivá setkání začínají vždy v 18:00 hodin.

KNIHOVNA OD 12.4. OPĚT OTEVŘENA KE VSTUPU, STÁLE VŠAK BEZ POBYTOVÝCH SLUŽEB
KNIHOVNA OD 12.4. OPĚT OTEVŘENA KE VSTUPU, STÁLE VŠAK BEZ POBYTOVÝCH SLUŽEB

Od 12.dubna můžete opět přijít do knihovny a vybrati si knihy na místě, stále však platí nutnost používat respirátor a desinfekci rukou a dodržovat odstup tak, abychom dostáli pravidla jedné osoby na 15 m2, což v naší knihovně znamená přítomnost nejvýše 3 čtenářů. Stejně tak se musíme smířit s faktem, že ještě nenadešel čas na posezení u čaje, kávy nebo počítače. Nadále můžete knihy vracet a vyzvedávat si předem objednané. Rádi bychom vás upozornili na fakt, že od čtvrtka 15.dubna dojde z důvodu dlouhodobější absence paní knihovnice k úpravě otevírací doby tak, aby se vám mohla věnovat kolegyně z infocentra. Sledujte, prosíme, proto aktuality, které přinesou podrobnosti, děkujeme a těšíme se na Vás !

OČKOVÁNÍ VE SPORTOVNÍ HALE
OČKOVÁNÍ VE SPORTOVNÍ HALE

Ve čtvrtek 6. května se ve sportovní hale uskutečnilo další očkování proti onemocnění COVID-19, které zajistila Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM. V průběhu dne se podařilo naočkovat 180 občanů 50+ z Dolních Břežan a regionu Dolnobřežansko.

PO STOPÁCH KNĚZE PETRA Z PRAHY DO ORVIETA
PO STOPÁCH KNĚZE PETRA Z PRAHY DO ORVIETA

Také v letošním roce se uskuteční tradiční putování z Prahy do Orvieta na počest svátku Corpus Domini. Z důvodu pandemie se cesta nemůže uskutečnit v celém rozsahu, ale pouze ve zkrácené symbolické formě v celkové délce 314 km … Štafeta zavítá také do naší obce, a to v neděli 23. 5. 2021 v 11:30 hodin na nádvoří za OÚ. PŘIJĎTE ŠTAFETU UVÍTAT! K štafetě se můžete také připojit a navštívit odpolední koncert, který se u této příležitosti uskuteční od 14:30 v kostele sv. Jiljí v Libři.

NOVÁ ŠKOLKA V SOUTĚŽI NÁŠ EVROPSKÝ PROJEKT
NOVÁ ŠKOLKA V SOUTĚŽI NÁŠ EVROPSKÝ PROJEKT

Chtěli bychom Vás informovat, že aktuálně probíhá soutěž Náš evropský projekt, do které jsme přihlásili novou mateřskou školu, která byla dokončena v loňském roce. O vítězi rozhodne veřejnost, v rámci hlasování, které probíhá na facebooku Evropské komise v ČR. Do 21. května 2021 máte možnost tento projekt podpořit.

Kvetoucí květnová procházka s přednáškou
Kvetoucí květnová procházka s přednáškou

Přijměte pozvání na procházku v okolí Vraného n. Vltavou se zastávkami u bylinek, jedlých rostlinek i kvetoucích keřů. Kdy: neděle 16. 5. 2021, 13.00 - 16.00. Kde: Vrané nad Vltavou, Stará Škola, V zídkách 128. Cena 200 Kč osoba, rodina 500 Kč. Počet účastníků je omezen, rezervace nutná. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA
MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA

Připojte se k oslavám Mezinárodního dne světla. KDY: 15. května 2021, 16:00 - 21:30. KDE: laserová centra ELI Beamlines a HiLASE. Program: laserový běh, geocaching, laserová outdoorová bojovka, venkovní interaktivní exponáty, venkovní aktivity pro děti, světelná projekce.

NOVÁ DIGITÁLNÍ PŘÁTELSTVÍ PRO OSAMĚLÉ SENIORY
NOVÁ DIGITÁLNÍ PŘÁTELSTVÍ PRO OSAMĚLÉ SENIORY

Staňte se součástí výzkumné studie Univerzity Karlovy a získejte Nové přátelství – pravidelný „online“ kontakt s dobrovolníkem, který může přerůst i do osobního setkávání. Zároveň získáte také novou zkušenost a dovednosti. Naučíte se používat zapůjčený tablet a komunikovat digitálně přes internet. Zájemci mohou volat na tel.: 603 483 487.

SPOKOJENOST S LÉKAŘSKÝMI SLUŽBAMI V OBCI - ANKETA
SPOKOJENOST S LÉKAŘSKÝMI SLUŽBAMI V OBCI - ANKETA

Obec v posledních letech investovala nemalé finanční prostředky do rekonstrukce polikliniky s cílem zajistit kvalitní prostory pro poskytování lékařských služeb, které mohou občané Dolních Břežan čerpat v místě svého bydliště. V souvislosti s tím nás samozřejmě zajímá váš názor na úroveň poskytované zdravotní péče.

MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA 15. 5. 2021
MEZINÁRODNÍ DEN SVĚTLA 15. 5. 2021

Připojte se k oslavám Mezinárodního dne světla. Připomeňte si ústřední roli světla (nejen) ve vědě a kultuře, ale i v běžném životě každého z nás. Mezinárodní den světla je symbolicky stanoven na 16. května, tj. den, kdy roku 1960 Theodore Maiman představil světu první laser. Od roku 2018 se tato událost slaví napříč kontinenty a centra Fyzikálního ústavu AV ČR – Centrum HiLASE a ELI Beamlines v Dolních Břežanech jsou vždy u toho. Vždyť právě (laserové) světlo je jejich pracovním nástrojem!

NOVÁ ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, ZAHÁJENÍ OČKOVÁNÍ
NOVÁ ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, ZAHÁJENÍ OČKOVÁNÍ

Na konci března proběhla kolaudace přístavby polikliniky. Jedná se o projekt, který realizovala obec s cílem zajistit širší nabídku lékařských služeb v obci. Nové prostory tak od dubna začaly sloužit veřejnosti. Od úterý 6. 4. 2021 najdete ordinaci praktického lékařství, interny a kardiologie v nových prostorách polikliniky.

DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ MAS DOLNOBŘEŽANSKO
DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ MAS DOLNOBŘEŽANSKO

V současné době se připravuje nová Strategie rozvoje území MAS Dolnobřežansko pro období 2021 2027. Aby byla podpora regionu zaměřena na reálné potřeby, sbíráme podněty ze všech dostupných zdrojů – dat ČSÚ, rozhovorů se starosty obcí a řediteli škol, postřehů místních obyvatel.

DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ SENIORŮM PŘI SČÍTÁNÍ 2021
DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ SENIORŮM PŘI SČÍTÁNÍ 2021

Obec Dolní Břežany nabízí seniorům pomoc při online Sčítání lidu, domů a bytů, které v roce 2021 organizuje Český statistický úřad. Sčítání online formou probíhá do 11. 5. 2021. MÁTE ZÁJEM O POMOC S VYPLNĚNÍM ONLINE FORMULÁŘE? Kontaktujte pracovnici infocentra, paní Janu Šimečkovou, na tel. čísle 734 446 109 a domluvte si schůzku v prostorách kulturního a informačního centra, v ulici Na Panský 11.

NOVÁ KOMEDIE DVOJICE SVĚRÁK&SVĚRÁK
NOVÁ KOMEDIE DVOJICE SVĚRÁK&SVĚRÁK

Den po svých narozeninách začal Zdeněk Svěrák natáčet film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje hlavní roli. Režisér Jan Svěrák obsadil do dalších rolí Danielu Kolářovou, Terezu Rambu, Vojtěcha Kotka, Ondřeje Vetchého, Jitku Čvančarovou a Vladimíra Javorského.

Pochod
Pochod "100 000 loktů českých na trati Praha-Prčice"

Klub českých turistů, odbor Praha-Karlov, oddíl Sparta pořádá k výročí 55. narozenin nejznámějšího českého dálkového pochodu akci "100 000 loktů českých na trati Praha-Prčice". Kdy? V sobotu 17. dubna 2021. Trasa: 7 km z Komořan přes Nouzov a Točnou do Dolních Břežan. Cíl: Komunitní zahrada našeho informačního centra. Více informací najdete v přiloženém letáku.

TRHOVÁ SEZÓNA ODSTARTOVÁNA
TRHOVÁ SEZÓNA ODSTARTOVÁNA

Farmářský trh na náměstí Na Sádkách je tu opět pro vás! Každý čtvrtek, počínaje 22. dubnem 2021, v době mezi 13 – 18 hodinou, vás čekají vaši oblíbení prodejci se svými farmářskými produkty. Předem děkujeme všem zúčastněným za dodržování všech současných protiepidemických opatření a těšíme se na viděnou!

SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ V ROCE 2021 V ČESKÉ REPUBLICE
SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ V ROCE 2021 V ČESKÉ REPUBLICE

Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021, které organizuje Český statistický úřad, začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Vzhledem k epidemické situaci je možné se zapojit do sčítání online prostřednictvím elektronického formuláře, a to do 9. 4. 2021.

PŘEOČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19
PŘEOČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19

Ve čtvrtek 8. 4. 2021 proběhne v areálu základní školy v Dolních Břežanech očkování 2. dávkou vakcíny proti COVID-19 určené seniorům 70+, kteří zde dne 18. 3. 2021 již byli očkovaní 1. dávkou vakcíny. Místo zůstává stejné, o čase ve kterém se mají senioři dostavit, budou informováni telefonicky, prostřednictvím organizace VIGVAM.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 74. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 74. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: informace o investičních akcích, rozšíření polikliniky - nové ordinace, výtvarné práce dětí ze ZŠ, běžecká výzva SK Olympie, rozhovor s Monikou Žákovou a Martinou Vilhumovou (Centrum Břežánek, VIGVAM), rozhovor s Miluší Vondrákovou, novou ředitelkou MŠ.

DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ S OČKOVÁNÍM PROTI COVIDU
DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ S OČKOVÁNÍM PROTI COVIDU

Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM zajistila pro seniory starší 70 let s trvalým pobytem v obci očkování proti onemocnění COVID-19. Očkování se uskutečnilo ve čtvrtek 18. 3. 2021 v areálu břežanské základní školy.

SPORTOVNÍ VÝZVA CENTRA BŘEŽÁNEK
SPORTOVNÍ VÝZVA CENTRA BŘEŽÁNEK

Centrum Břežánek připravilo pro děti a rodiče zábavnou sportovní výzvu. Kartičky s úkoly budou rozmístěny v prostorách Mlynářského parku od 22. 3. do 1. 4. 2021.

LED ZEPPELIN V PODÁNÍ ŽÁKŮ ZUŠ HARMONY
LED ZEPPELIN V PODÁNÍ ŽÁKŮ ZUŠ HARMONY

ZUŠ Harmony může se svými žáky aktuálně pracovat jen distančně, ale i tato forma může být velmi tvůrčí. Přinášíme Vám píseň Stairway to heaven od kapely Led Zeppelin v podání žáků hudebního oboru.

VELIKONOCE JINAK
VELIKONOCE JINAK

Máte zájem podílet se na velikonoční výzdobě brány našeho kulturního a informačního centra? Centrum Břežánek připravilo akci, do které se může široká veřejnost zapojit. Více informací v přiloženém letáku.

DOBROVOLNÉ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V DOLNÍCH BŘEŽANECH - KAPACITA NAPLNĚNA!
DOBROVOLNÉ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V DOLNÍCH BŘEŽANECH - KAPACITA NAPLNĚNA!

Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM nabízí občanům očkování přímo v Dolních Břežanech, bez nutnosti dojíždění do očkovacích center. PRO KOHO JE OČKOVÁNÍ URČENO? Pro občany starší 70 let s trvalým bydlištěm v Dolních Břežanech. KDY A KDE OČKOVÁNÍ PROBĚHNE? Ve čtvrtek 18. 3. 2021 od 9 do 17 hodin ve sportovní hale v Dolních Břežanech. Kapacita tohoto termínu už je zcela naplněna, aktuálně se snažíme zajistit další termín.

OČKOVÁNÍ OSOB 70+ A UČITELŮ
OČKOVÁNÍ OSOB 70+ A UČITELŮ

V informačních letácích Ministerstva zdravotnictví České republiky naleznete informace nejen k očkování osob starších 70 let a učitelů, ale i to, jak fungují jednotlivé schválené vakcíny.

KDE BUDOU POVINNÉ RESPIRÁTORY
KDE BUDOU POVINNÉ RESPIRÁTORY

Od čtvrtka 25. 2. 2021 vstupuje v platnost povinnost chránit se na vybraných místech kvalitnějšími pomůckami (respirátor nebo dvě chirurgické roušky na sobě). Přinášíme Vám přehled těchto míst.

OMEZENÍ POHYBU OBČANŮ OD 1. 3. 2021 - INFORMACE K VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ
OMEZENÍ POHYBU OBČANŮ OD 1. 3. 2021 - INFORMACE K VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ

Od pondělí 1. 3. 2021 dochází na základě nařízení vlády ke zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Přinášíme Vám informace a související dokumenty, které se váží k omezení pohybu občanů.

ZAPOJENÍ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ DO OČKOVÁNÍ
ZAPOJENÍ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ DO OČKOVÁNÍ

Do očkovací kampaně jsou od 1. března zapojeni také praktičtí lékaři. Smyslem je zajištění lepší dostupnosti očkování a využití toho, že praktický lékař zná své pacienty a umí vyhodnotit míru jejich ohrožení nemocí Covid-19. Více informací naleznete v přiloženém letáku a odkazu.

NABÍDKA PRAVIDELNÉHO TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PRO FIRMY
NABÍDKA PRAVIDELNÉHO TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PRO FIRMY

Biotechnologický ústav AV ČR v centru BIOCEV ve Vestci nabízí pravidelné testování na COVID-19 pro firmy. Vyšetření probíhá ze vzorků slin technologií PCR (přímý průkaz genetické informace viru ve vzorku) pomocí certifikovaných souprav od české firmy DIANA Biotechnologies s.r.o.

Od úterý  16.února 2021 knihovna opět může fungovat formou výdejního okénka.
Od úterý 16.února 2021 knihovna opět může fungovat formou výdejního okénka.

Milí čtenáři, pravděpodobně jste mnozí zaznamenali, že jednou z mála změn, které nastaly v posledních dnech je úprava úrovně fungování knihoven. Z bezkontaktního výdeje se tak posouváme o krůček dál... k VÝDEJNÍMU OKÉNKU. Stále platí, že knihy můžete vracet bez předchozího avíza, při půjčování je však nadále žádoucí objednání knížek předem, a to prostřednictvím online katalogu, telefonicky nebo mailem. Otevírací doba zůstává klasická (tedy : úterý 13-17, středa 9-16, čtvrtek 13-18 a pátek 9-13) , bez sobot a s kratším čtvrtkem . I nadále používáme postranní boční vchod, nikoliv hlavní a apelujeme na vzájemnou ohleduplnost. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás....

TESTY NA COVID VE VESTCI – ZMĚNA
TESTY NA COVID VE VESTCI – ZMĚNA

V pondělí 1. 3. 2021 je odběrové místo ve Vestci zavřeno. Od úterý 2. 3. 2021 se otevírá odběrové místo pro testy na COVID-19 s novým provozovatelem. Odběrové místo bude v provozu každý den od 8 do 16 hodin, najdete ho v Průmyslové ulici, těsně před autobusovou zastávkou BIOCEV.

VEŘEJNÁ DOPRAVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI OD 1. 3. 2021
VEŘEJNÁ DOPRAVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI OD 1. 3. 2021

V týdnu od 1. 3. 2021 budou vlaky a autobusy jezdit jako obvykle, včetně školních autobusů. Od 7. 3. 2021 dochází k omezení veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10%. V platnosti budou nové jízdní řády. V drtivé většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

DALŠÍ REKORD BŘEŽANSKÉHO LASERU
DALŠÍ REKORD BŘEŽANSKÉHO LASERU

Vědci z laserového centra ELI Beamlines překonali světový rekord. Jeden z jejich laserů L3-HAPLS dosáhl největšího průměrného výkonu ve své kategorii. Toto zařízení dokáže vystřelit paprsek o výkonu v řádu milionů miliard wattů a to až desetkrát za vteřinu.

DOLNÍ BŘEŽANY V MÉDIÍCH
DOLNÍ BŘEŽANY V MÉDIÍCH

Přinášíme Vám rozhovor se starostou Věslavem Michalikem na téma věda v Dolních Břežanech, který dne 13. 2. 2021 odvysílal Český rozhlas.

NEMÁTE JEŠTĚ KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2021?
NEMÁTE JEŠTĚ KALENDÁŘ DOLNÍ BŘEŽANY 2021?

Pokud jste si ještě nestihli koupit stolní kalendář na rok 2021, od úterý 16. února si pro něj můžete přijít k výdejnímu okénku naší knihovny. V kalendáři najdete vybrané soutěžní snímky z fotografické soutěže Dolní Břežany se nám líbí. Zakoupit lze také na pokladně obecního úřadu. Cena 75 Kč.

OČKOVACÍ STRATEGIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE
OČKOVACÍ STRATEGIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Středočeský kraj má již připravenou vlastní očkovací strategii, která mu napomůže co nejrychleji zajistit proočkování jak zdravotnického personálu, tak i obyvatel kraje.

POSTUP PŘI REZERVACI NA OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID
POSTUP PŘI REZERVACI NA OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID

Přinášíme Vám dokument, ve kterém naleznete informace jak postupovat při online rezervaci na očkování proti onemocnění COVID-19.

VŠE O OČKOVÁNÍ VE SŘEDOČESKÉM KRAJI
VŠE O OČKOVÁNÍ VE SŘEDOČESKÉM KRAJI

Informace o podmínkách a očkování v našem kraji, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečných kontaktů, přehledné statistiky očkovaných, dávek a rezervací. To vše nalezenete na nových stránkách https://ockovani.kr-stredocesky.cz. Pomoc s registrací nově na lince 800 124 111.

LASER BIVOJ PŘEKONAL SVŮJ VLASTNÍ REKORD
LASER BIVOJ PŘEKONAL SVŮJ VLASTNÍ REKORD

Přinášíme Vám televizní reportáže o laseru Bivoj, který má největší průměrný výkon na světě. Pracují s ním odborníci z centra HiLASE v Dolních Břežanech.

NAŠE INFORMAČNÍ CENTRUM OPĚT ZAVÍRÁ...
NAŠE INFORMAČNÍ CENTRUM OPĚT ZAVÍRÁ...

Milí návštěvníci, začátkem prosince jsme vás radostně zvali do našich znovuotevřených prostor. Po patnácti dnech musíme dle vládních nařízení opět zavřít a v této nejisté době ani neumíme určit termín, kdy vás budeme moci znovu pozvat. Budeme se tedy zatím jen těšit, že si k nám v brzké době přijdete vyzkoušet novinky - procházku ve virtuální realitě a na nové dotykové obrazovce virtuální tour po oppidu Závist. A koupit vizitky, turistické známky nebo shlédnout film v našem biografu... Přejeme vám krásné Vánoce plné pohody prožité ve zdraví a těšíme se na shledanou v novém roce.

UZAVŘENÁ KNIHOVNA NABÍZÍ MOŽNOST BEZKONTAKTNÍHO VYZVEDNUTÍ PŘEDEM OBJEDNANÝCH KNIH
UZAVŘENÁ KNIHOVNA NABÍZÍ MOŽNOST BEZKONTAKTNÍHO VYZVEDNUTÍ PŘEDEM OBJEDNANÝCH KNIH

Milí čtenáři, knihovna je opět uzavřena, ale všem kteří potřebují povinnou četbu, stejně jako těm, kteří čtou rádi, i když to povinné není, nabízíme možnost si knížky předem objednat a ve vyhrazeném čase si je (bezkontaktně) vyzvednout.

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 PRO SENIORY NAD 80 LET
OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 PRO SENIORY NAD 80 LET

15. ledna 2021 bude spuštěn centrální registrační systém na očkování proti onemocnění COVID-19 pro seniory nad 80 let. Obec Dolní Břežany nabízí seniorům pomoc při registraci na toto očkování. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

TESTY NA COVID VE VESTCI - NOVÉ ODBĚROVÉ MÍSTO
TESTY NA COVID VE VESTCI - NOVÉ ODBĚROVÉ MÍSTO

Ve Vestci je nově zřízeno odběrové místo pro testy na COVID-19, kde je možné provést testy s úhradou ze systému zdravotního pojištění, případně i pro samoplátce. Odběrové místo funguje každý den od 8 do 16 hodin, najdete ho v Průmyslové ulici, těsně před zastávkou BIOCEV.

LETNÍ PRÁZDNINY V CENTRU BŘEŽÁNEK
LETNÍ PRÁZDNINY V CENTRU BŘEŽÁNEK

Centrum Břežánek připravilo pestrý prázdninový program pro děti. Více informací v přiloženém letáku.

MATEŘSKÁ ŠKOLKA Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
MATEŘSKÁ ŠKOLKA Z PTAČÍ PERSPEKTIVY

Přinášíme Vám fotografie nové mateřské školky v lokalitě K Hradišťátku. Autorem snímků je pan Rostislav Stroin.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 73. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 73. VYDÁNÍ

V novém vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU se dočtete například o těchto tématech: Bilance roku 2020, Veřejná zeleň, Novinky z kulturního a informačního centra, Dobré zprávy z břežanské školy, Rozhovor se scénáristkou a pedagožkou Markétou Dočekalovou...

JEŽÍŠEK MÍŘÍ DO DĚTSKÉHO DOMOVA DO PYŠEL
JEŽÍŠEK MÍŘÍ DO DĚTSKÉHO DOMOVA DO PYŠEL

Děti z dětského domova v Pyšelích se již těší na vánoční nadílku a byli jste to právě vy, kdo jste si dárky rychlostí blesku rozebrali, nakoupili, krásně zabalili a v termínu donesli na místo určení. Přijměte naše opětovné poděkování, spolu s přáním klidného předvánočního času.

NOVÉ PROPAGAČNÍ MATERIÁLY
NOVÉ PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Obec Dolní Břežany připravila a nechala vytisknout čtyři typy nových propagačních materiálů s názvy Muzejní expozice, Naučný okruh, Virtuální archeologie a Architektonický okruh. V každém z letáků naleznete spoustu zajímavých informací k dané tématice. Letáky si můžete prohlédnout na našich webových stránkách, v tištěné podobě jsou pro Vás k dispozici na obecním úřadě a v našem informačním centru.

VÁNOČNÍ SVÁTKY V KNIHOVNĚ
VÁNOČNÍ SVÁTKY V KNIHOVNĚ

Milí čtenáři, přinášíme vám informace o otevírací době v období před vánočními svátky i během nich. Díky čerstvému zpřísnění opatření dochází těsně před Vánocemi opět k přechodu do režimu okénka, jaká bude situace v novém roce, zatím netušíme. Sledujte nás tedy na webových stránkách infocentra a obecního úřadu stejně jako na fb. Každopádně děkujeme za přízeň a přejeme krásné, klidné a zdravé Vánoce a těšíme se na vás v lepších časech...

VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGIE
VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGIE

Chtěli bychom Vás informovat, že realizace projektu virtuální archeologie vrcholí. Byla dokončena aplikace - unikátní průvodce po archeologicky zajímavých lokalitách naší obce. Aktuálně probíhá její testování v terénu. Aplikaci pro android lze již stáhnout na Google Play pod názvem OPPIDUM ZÁVIST (od středy 30. 9. 2020 bude k dispozici ve finální verzi). Během několika dní bude aplikace pro iOS umístěna také v App Store.

STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ LETOS VIRTUÁLNĚ
STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ LETOS VIRTUÁLNĚ

Současná epidemická situace nám bohužel nedovoluje se setkávat, a proto akci Rozsvícení vánočního stromu nemůžeme v letošním roce uskutečnit. Z tohoto důvodu přesouváme tradiční vánoční obdarování dětí z Dětského domova Pyšely do on-line prostředí.

BYTY K PRONÁJMU V ULICI NA PANSKÝ
BYTY K PRONÁJMU V ULICI NA PANSKÝ

Přinášíme Vám informaci o zahájení pronájmu bytových jednotek v bytových domech v ulici Na Panský. Jedná se o 27 bezbariérových bytů 1+kk, které jsou primárně určené osobám s omezením pohybu či starším osobám, sloužit mohou i pro běžné nájemné bydlení. Dostupná je zde také terénní pečovatelská služba.

TESTOVANÍ NA COVID-19 ZA POUŽITÍ ANTIGENNÍHO RYCHLOTESTU
TESTOVANÍ NA COVID-19 ZA POUŽITÍ ANTIGENNÍHO RYCHLOTESTU

Ve spolupráci s obcí Vestec a Asociací dobrovolných záchranářů České republiky jsme pro občany Dolních Břežan připravili další testování na COVID- 19 s použitím antigenního rychlotestu. Testování proběhne v termínech: 28. 11., 29. 11., 5. 12., 12. 12., 19. 12. 2020 a 2. 1. 2021. Vždy od 9:00 do 12:00 hodin v sídle Asociace dobrovolných záchranářů ve Vestci, v areálu Agro v ulici Na Průhoně.

SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU – PROSINCOVÉ KONCERTY ZRUŠENY
SETKÁVÁNÍ S KLASICKOU HUDBOU – PROSINCOVÉ KONCERTY ZRUŠENY

Vzhledem k současné situaci ohledně pandemie COVID-19 a souvisejícími opatřeními byly zrušeny oba plánované prosincové koncerty (6. a 13.12.2020) letošního cyklu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech. Uhrazené vstupné bude samozřejmě vráceno zpět, bankovním převodem na účty kupujících. Děkujeme za pochopení.

VE ČTVRTEK 3. PROSINCE OTEVÍRÁME MUZEJNÍ EXPOZICI A INFOCENTRUM
VE ČTVRTEK 3. PROSINCE OTEVÍRÁME MUZEJNÍ EXPOZICI A INFOCENTRUM

Milí návštěvníci, od čtvrtka 3. prosince můžete opět navštívit naši muzejní expozici a informační centrum. Rádi vás přivítáme během naší "zimní" otevírací doby, a to vždy ve čtvrtek (13-17), pátek (9-13) a během víkendů (10-16). Přjďte si pro nové propagační materiály a stolní kalendáře na rok 2021. Moc se na vás těšíme.

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

ODcxYjUwY