Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

VELKÝ BAFUŇÁŘSKÝ ÚSPĚCH SK OLYMPIE

Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a součástí jejího projektu Sparťanská fotbalová školička! Nejdříve jsme se vzájemně oťukávali, poté pár nezávazných schůzek, mezi tím jsme si občas zavolali či mailovali a nakonec jsme si plácli a uzavřeli partnerskou smlouvu. Nene, nepopisuji vám milostná dobrodružství muže uprostřed krize středního věku, ale čistě sportovní věc. Vlastně velmi důležitý sportovně-manažerský počin, kterého dosáhla SK Olympie Dolní Břežany. Od května jsme oficiálním partnerským klubem AC Sparty Praha v kategorii přípravek a partneři v projektu Sparťanská fotbalová školička!

Co to znamená pro Spartu? Dlouhodobě nejúspěšnější český klub (byť nyní celou ligu válcuje Slávie) ocenil náš přístup, jasnou vizi dalšího rozvoje, kvalitní trenérský tým, a zejména dynamicky rostoucí fotbalovou základnu mládeže (a náš slib vyřešit pokulhávající infrastrukturu). Právě mezi nejmenšími chtějí sparťanští trenéři najít nového Rosického s filosofií, která je nám blízká. Chtějí nechat nejtalentovanější hráče ve svých regionálních partnerských klubech, dlouhodobě je sledovat a dohlížet na jejich rozvoj. Pokud svůj talent rozvinou i v pozdějším věku, nabídnou mu přechod přímo do Sparty.

Co to znamená pro SK Olympii? Je to další kamínek na naší cestě stát se nejlepším fotbalovým klubem v okrese a zároveň ocenění ze strany skutečných profíků.
Jsme rádi, že si Sparta v našem regionu vybrala zrovna nás. Odlivu místních talentů se nebojíme. Sparťanský koncept není tahat šestileté kluky přes půl Prahy do tréninkového centra na Strahově, ale nechat je sportovně růst ve svém klubu a dohlížet zde na jejich rozvoj. Náš klub bude pravidelně navštěvovat profesionální mládežnický trenér Sparty a předávat našim trenérům i vedení metodiku a know-how.
Proto si od spolupráce slibujeme i další zkvalitnění tréninkového procesu. Nicméně elitním klubem pouze pro vyvolené talenty nebudeme! Nadále nabízíme v kategorii mládeže kvalitní sportovní vyžití každému, bez ohledu na výkonnost. Našim konečným cílem je posilovat místní komunitu a kvalitu života v obci a okolí.

Co to znamená pro talentované hráče a jejich rodiče? Již nemusí řešit dilema mezi místním „vesnickým“ klubem a kvalitními tréninky ve vzdáleném Strahově či Edenu. Nyní dostanou kvalitu v blízkosti svého bydliště, přímo v Dolních Břežanech. Tuto kvalitu právě ohlídají trenéři a vedení fotbalové Sparty. Kromě pravidelné přímé účasti sparťanských koučů na našich trénincích, bude obsahem partnerství i možnost stáží jak našich hráčů, tak i trenérů ve sparťanském tréninkovém centru.

Odmalička fandím Bohemce, ve vedení máme hodně Slávistů, ale v tomto případě jde „prvoligový klubismus“ stranou. Na prvním místě máme totiž SK Olympii a spolupráce se Spartou nám jednoznačně pomůže. Co si o tom myslíte vy? Napište nám na náš Facebook, budeme rádi za každou zpětnou vazbu. Vždyť ten fotbal děláme pro vás a vaše děti.

Honza Jedlička, SK Olympie
 
Foto z podpisu smlouvy, kterého se účastnili Tomáš Rosický (sportovní ředitel ACS), Zdeněk Chaloupka (šéftrenér SKO), Eva Ševelová (manažer komunikace SKO) a Miroslav Krieg (vedoucí akademie ACS).

 

spartasparta

 

 

 
Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

MWQxY