Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

SCULPTURE LINE 2021 V DOLNÍCH BŘEŽANECH

V úterý 15. června rozzářily naše náměstí keramické sedáky od sochařky Alexandry Koláčkové. Tato instalace zde byla umístěna v rámci originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE 2021, který představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“.

Alexandra Koláčková – charakteristickým specifikem její tvorby jsou zejména barevné velkoformátové plastiky z keramiky a betonu, určené pro veřejný prostor. V řadě případů však autorka rozšířila spektrum výtvarného působení i na řešení prostoru samotného, čímž se blíží práci architekta či krajináře. Pro její výtvarné pojetí je typická expresivní barevná škála, jednoduché oblé tvarosloví a neutuchající smysl pro hravý element. Velkoformátová plastika s názvem Křeslo této autorky zdobí břežanské náměstí od roku 2015.

sculpture line 2021

sculpture line 2021

sculpture line 2021

sculpture line 2021

sculpture line 2021

 
Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

ZmJlYzkzM