Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

KELTOVÉ VE VIRTUÁLNÍ ARCHEOLOGII

V rámci oslav Mezinárodního dne archeologie připravilo naše regionální informační centrum na neděli 10. října atraktivní program pro velké i malé návštěvníky.

S moderní formou prezentace historie prostřednictvím 3D počítačového modelování a využití virtuální reality seznámil návštěvníky akce specialista z Archeologického ústavu Akademie věd Jiří Unger.

Naše infocentrum je od loňského roku vybaveno novými prvky pro virtuální archeologii, tak jsme využili příležitost si je společně vyzkoušet.

Na programu byla nevšední projekce ukázek keltských řemesel a rituálů, které jsou zde k dispozici zejména pro účely školních vzdělávacích programů.

Zájemci měli dále možnost projít  se ve virtuální realitě po oppidu Závist, pohybovat se po 3D modelu a interagovat zde s různými předměty, a to prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu HTC Vive. 

Představena byla také Virtuální tour s interaktivními prvky, která je prezentovaná na dotykové obrazovce.

Po celý den byla otevřena stálá expozice muzea s promítáním 3D filmu o keltském oppidu Závist.

Akce byla velmi vydařená. Kdo ji nestihl, má možnost navštívit naší muzejní expozici a virtuální archeologii si vyzkoušet individuálně. K dispozici je také mobilní aplikace Oppidum Závist s virtuální a rozšířenou realitou, se kterou je možné se vydat do terénu za archeologickým poznáním.

FOTOGALERIE ZDE...

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

MTNjMD