Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

DOLNÍ BŘEŽANY POMÁHAJÍ S OČKOVÁNÍM PROTI COVIDU

Obec Dolní Břežany ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a organizací VIGVAM zajistila pro seniory starší 70 let s trvalým pobytem v obci očkování proti onemocnění COVID-19. Očkování se uskutečnilo ve čtvrtek 18. 3. 2021 v areálu břežanské základní školy.

O očkování byl mezi seniory obrovský zájem. Senioři ocenili, že nemusí dojíždět do vzdálenějších očkovacích center. Očkování prováděl mobilní očkovací tým Státního zdravotního ústavu a použita byla očkovací látka Pfizer/BioNTech.

Do příprav se zapojila také místní organizace VIGVAM, která se péčí o seniory dlouhodobě zabývá. Pomáhala seniorům s registrací a na místě pak s organizací průběhu očkování. Našli se také dobrovolníci z řad veřejnosti.

Škola vytvořila pro tuto akci výborné zázemí. Vše plynulo bez obtíží. V průběhu dne se podařilo naočkovat celkem 150 osob.

Aktuálně jednáme se zástupci Státního zdravotního ústavu o dalším termínu očkování.

OFICIÁLNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

N2I3ZGZ