Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

DOLNÍ BŘEŽANY MAJÍ NOVOU KNIHOVNU

V prvním zářiovém týdnu byla v prostorách zrekonstruované historické budovy v ulici Na Panský otevřena nová knihovna. Útulně zařízenou knihovnu s čítárnou jistě ocení občané napříč generacemi, každý si tu najde to své... A jaké služby Dolnobřežanská knihovna nabízí? Kromě výpůjčky klasických tištěných knih, je to možnost zapůjčení audio knih a postupem času i e-knih. Knihovna disponuje čítárnou, vybavenou množstvím časopisů. K dispozici je také počítačový koutek se čtyřmi počítači s internetovým připojením. Samozřejmostí je možnost občerstvení.

Knihovna je součástí projektu, v rámci kterého se podařilo komplexně zrekonstruovat zchátralou historickou budovu přiléhající ke kulturnímu a informačnímu centru. V prostorách budovy budu, mimo jiné, nabízeny také sociální, pečovatelské a poradenské služby. Do nových prostor se přestěhovalo mateřské Centrum Břežánek a organizace Vigvam. Aktuálně se dokončuje přilehlá komunitní zahrada, ve které se budou potkávat lidé napříč generacemi. Na realizaci projektu získala obec dotaci z evropských fondů.

Slavnostní otevření projektu proběhne v neděli 20. října. Pro návštěvníky akce bude připraven pestrý doprovodný program. Dolnobřežanskou knihovnu s čítárnou pokřtí svým interpretačně autorským čtením herečka Ljuba Krbová a spisovatel Ondřej Neff. Rozhodně si tuto událost nenechte ujít.

Oficiální tisková zpráva

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
MTZjNzU