Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

Břežanský dětský desetiboj v nové sportovní hale

Jak strávit první sobotu v novém roce? Dětem odpadnou během vánočních prázdnin tréninky a jiné sportovní akce, budou trávit více času u televizí a tabletů, zamrzlé rybníky předpověď počasí neslibuje a my tu máme krásnou novou sportovní halu. A tak vznikl nápad uspořádat pro ně zábavný sportovní den, desetiboj.

Přihlásilo se 121 dětí, které byly rozděleny do třech věkových skupin. Nejmladší skupina A začínala v 8 hodin a skupina C uzavírala celodenní klání v 17 hodin. Každé dítě obdrželo svoji kartičku s deseti disciplínami, se kterou se přesouvalo po jednotlivých stanovištích. Ta zabezpečovaly starší žákyně Orionu: měřily časy, vzdálenosti a počty úspěšných pokusů v jednotlivých disciplínách a výsledky zapisovaly do kartiček.

Děti se do závodu zapojily s velkým zaujetím, podávaly skvělé výkony a měly trpělivost u disciplín, kde se občas tvořila fronta. Při slavnostním vyhlašování si proto zasloužily odměny nejen vítězové, ale všichni zúčastnění.

Vzhledem k většímu množství dat v kombinaci s časovou tísní došlo při nahrávání výsledků do počítače k chybě. Překlep způsobil posun pořadí na prvních pěti místech u skupiny děvčat B. Oprava byla provedena až po vyhlášení vítězů. Omlouváme se tedy ještě jednou Barborce Zastavové, která se posunula ze čtvrtého na třetí místo a získává tím bronzovou medaili a Viktorce Slachové, která není bronzová, ale stříbrná. Původní  majitelka stříbrné medaile se po opravě posunula na páté místo.

Děkujeme Obci Dolní Břežany za poskytnutí dotace, sponzorům DB FIT Dolní Břežany a Mizuno za ceny pro vítěze a děvčatům z oddílu TJ Orion Praha za celodenní péči o malé závodníky. Rovněž děkujeme všem našim rodinným příslušníkům a dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by turnaj nebylo možné uspořádat.

Hlavní poděkování ale patří všem malým i větším sportovcům, kteří bojovali s neskutečným nasazením.

Jana Šimečková a Radka Mihaličková, Sportovní komise Dolní Břežany

FOTOGALERIE

 

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
MWM1Y