Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

BŘEŽANSKÁ DESÍTKA

Po roční odmlce se v neděli 6. června opět na nádvoří za obecní úřad vrátil tradiční běžecký závod Břežanská desítka, který se zde konal již po páté. Ačkoli byla příprava závodu i samotný závod poznamenán stále ještě koronavirovou pandemií a do poslední chvíle organizátoři bojovali s restrikcemi, závod si nakonec, a to i díky slunnému počasí, užilo okolo 200 závodníků, kteří se postavili na startovní čáru.

Účastníci si mohli vybrat, zda závod na 10 km poběží sami nebo raději s parťákem ve štafetě. Rovněž nechyběly ani dětské závody, kdy nejmenší závodníci vyzkoušeli 200 m trať, a na starší děti čekala 1,5 km dlouhá trasa. Celkovými vítězi se stali Michal Burian, který reprezentoval Salming Running Team s celkovým časem 35:31 a Elstnerová Monika, která trasu zdolala v čase 44:09.

Jako v minulých letech, tak i tentokrát Břežanská desítka pomohla tam, kde je potřeba. Ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové jsme letos přispěli na sportovní kočárek pro Natálku, která trpí těžkou formou dětské mozkové obrny.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme obci Dolní Břežany za podporu a možnost tuto akci opět upořádat i v této nelehké době!

Lukáš Holeček

Břežanská desítka - 6. 6. 20212

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz

NGM2YjI